שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  דיווח: אהוד ברק נפגש עם סגן שר החוץ הסורי
  עיתון בכווית מדווח כי שר הביטחון נפגש במלון בוושינגטון עם הנציג הסורי, אך לידיעה אין אימות ממקורות אחרים. במקביל, ב"ווושינגטון פוסט" דווח כי ברק מעדיף את הערוץ הסורי, מכיוון שבניגוד לפלסטינים, דמשק יכולה לספק את הסחורה

  האם נערכה פגישה בין בכירים ישראלים וסורים? העיתון הכוויתי "אל-ג'רידה" מדווח היום (ה') כי שר הביטחון, אהוד ברק, נועד בחשאי במלון בוושינגטון עם סגן שר החוץ הסורי, פייסל מקדאד. לא נמסרו פרטים נוספים על הפגישה, ולפי שעה אין לה אישור מכל מקור אחר.

   

  במקביל, מדווח ה"וושינגטון פוסט", המסתמך על מקורות בכירים בארצות הברית, כי ברק מעדיף את הערוץ הסורי. השגריר לשעבר של ארצות הברית בישראל, מרטין אינדיק, אמר כי "ברק רואה ביתרונות האסטרטגיים בשיחות עם ממשלה שיכולה לספק את הסחורה, לעומת הפלסטינים שלא יכולים לספק אותה".

   

  על פי ה"וושינגטון פוסט" רוסיה וארצות הברית מתכננות לקיים ועידה נוספת בנושא המזרח התיכון, הפעם במוסקבה בתחילת השנה הבאה. ארצות הברית ורוסיה מקוות שבוועידה יחל משא ומתן בין ישראל לסורים, שיכלול שיחות ישירות בין שתי המדינות - כך מסרו דיפלומטים אמריקנים, רוסים וערבים לעיתון. שר החוץ הרוסי, סרגיי לברוב, אמר כבר אתמול כי רוסיה מוכנה לתווך בין ישראל לשכנותיה ולקיים ועידה שכזו. גם האמריקנים הודו כי הרעיון קיים, אך על פי ה"וושינגטון פוסט", ארצות הברית מעורה ומעורבת בתכנון ועידת ההמשך לאנאפוליס.

   

  ועוד בשולי ועידת אנאפוליס. העיתון הכוויתי דיווח כי ראש הממשלה, אהוד אולמרט, השקיע מאמצים בניסיון לארגן פגישה עם שר החוץ הסעודי, סעוד אל-פייסל, אולם כל המאמצים עלו בתוהו. עוד דווח כי בשעה שאל-פייסל נתקל במקרה בברק באחד המסדרונות, הוא הסב את מבטו הצידה והמשיך בדרכו במהירות.

   

  עוד דווח בעיתון הכוויתי כי המשלחת הלבנונית בראשות ממלא מקום שר החוץ הלבנוני, טארק מיטרי, כמעט שעזבה את ועידת אנאפוליס, לאחר שזה התעקש שלא לשבת ליד מקדאד - כדי שהדבר לא יתפרש שגורלה של לבנון קשור בזה של סוריה. לאחר התערבות אמריקנית, הוחלף מקומה של המשלחת הלבנונית והרוחות נרגעו.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  ברק עם הנשיא בוש בוושינגטון
  צילום: אריאל חרמוני - משרד הביטחון
  סגן שר החוץ הסורי. נפגשו?
  צילום: רויטרס
  מומלצים