שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  הבורר במפת הדרכים: סגנו של ג'יימס ג'ונס
  גורם מדיני ששב עם הפמליה הישראלית מוושינגטון סיפר כי הסגן-הבורר יהיה "דמות ביטחונית ששמה טרם נקבע". תפקידו - "להשיג הסכמות, כי אין גוף מעליו אשר יכול לקבוע סנקציות"

  לגנרל ג'יימס ג'ונס, שמונה להיות מתאם ביטחוני במזרח התיכון, ימונה סגן שישמש כבורר בין שני הצדדים על-פי מפת הדרכים. כך נמסר אמש (יום ד') ממחלקת המדינה האמריקנית למשלחת הישראלית, לפני שהמריאה חזרה לישראל.

   

  מסתבר שמחלקת המדינה האמריקנית מזדרזת לקבוע מנגנון, אשר יאפשר המשך הטיפול במשא ומתן והבוררות על פי מפת הדרכים. הגוף הראשון אשר נקבע הוא המנגנון לתיאום ביטחון אזורי, בראשות הגנרל ג'יימס ג'ונס. מנגנון זה אמור לאפשר מצד אחד לפלסטינים לפעול לשליטה ביטחונית על השטחים אשר תפנה ישראל, אך גם על השטחים בהם תהיה שליטה ביטחונית משותפת.

   

  לג'ונס ימונה סגן, שתפקידו יהיה להיות השופט והבורר בעניין מפת הדרכים. "זהו תפקיד רגיש ביותר על הסוגיות שעלולות להיות במחלוקת בין הצדדים. מדובר בדמות ביטחונית אשר שמה טרם נקבע", אמר גורם מדיני רם דרג ששב עם הפמליה הישראלית מוושינגטון.

   

  "עם זאת תפקידו יהיה בעיקר לנסות להגיע להסכמות, מכיוון שאין דרג נוסף מעליו אשר יוכל לקבוע סנקציות. בסך הכל, הרי מדובר בתהליך מדיני ללא בית משפט". אמר הגורם המדיני ל-ynet.

   

  במהלך השבוע הבא יוחלט בישראל על מנגנון שיפקח על המשא ומתן מול הפלסטינים. שרת החוץ, ציפי לבני, צפויה לעמוד בראש צוות המשא ומתן ומעליה יעמוד המטבחון המשותף שבו חברים גם ראש הממשלה אהוד אולמרט ושר הביטחון אהוד ברק.

   

  מתחת ללבני יפעל אותו מנגנון אשר יקים צוותי משא ומתן לכל נושא ונושא שעל הפרק. בשלב זה, כך נמסר על ידי גורם רשמי במשרד החוץ, לא נקבע מספר צוותי המשא ומתן.

   

  כמו כן נמסר שפרסום מוקדם על פיו יאמץ משרד החוץ נייר של נמרוד ברקן להגדרת מעמדן של הוועדות אינו נכון. "מדובר בשלב תחילתי ורק בהמשך ייקבע על פי איזה מנגנון יפעלו צוותי המשא ומתן עם הפלסטינים".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים