שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  נפתר משבר התעופה ישראל-רוסיה
  שעות לאחר שדבר המתיחות ביחסי המדינות נחשף ב-ynet - קיבלה חברת "קאל", שעמדה במוקד המשבר הודעה מהשלטונות הרוסים כי תוכל להפעיל טיסות סדירות לרוסיה. גם משרד התחבורה הודיע כי המחלוקת עם הרוסים יושבה וקשרי התעופה לא ייפגעו

  סוף למשבר הטיסות בין ישראל לרוסיה. כל הטיסות המתוכננות לרוסיה ימריאו כמתוכנן, כולל טיסות של "אל-על". המשבר נפתר לאחר שישראל הסכימה להוסיף קווי תעופה של חברת "טראנס אירו" ממוסקבה לנתב"ג ורוסיה הסכימה להוסיף טיסות של אל-על ולאשר לחברת "קאל" להתחיל לבצע טיסות סדירות לרוסיה.

   

  המשבר הסתיים לאחר שמשרד התחבורה הישראלי הסביר למשרד התחבורה הרוסי את פרטי התקלה שאירעה בטיסת קאל לרוסיה לפני שנה, טיסה שהביאה בסופו של דבר למתיחות שאיימה על קשרי התעופה בין המדינות.

   

  סמנכ"ל חברת קאל, יעקב מזרחי, אמר ל-ynet כי על פי האישור שניתן מהשלטונות במוסקבה - הטיסה הסדירה הראשונה של החברה לרוסיה אמורה להמריא ב-10 בדצמבר. המחלוקת על טיסות "קאל" היא זאת שעוררה את משבר הטיסות מלכתחילה ודבר המשבר החריף נחשף לראשונה ב-ynet.

   

  לפני שנודע על האישור הרשמי הביע גורם בישראל פליאה על כך שהרוסים עדכנו את חברת התעופה לפני העדכון שנמסר למשרד התחבורה. "זה יוצא דופן אם הם מודיעים לחברה פרטית לפני שהם מודיעים לממשלת ישראל, אבל אצל הרוסים הכל יכול להיות", אמר.

   

  במשרד התחבורה אמרו כי בעקבות התערבותו האישית של השר שאול מופז, ובעקבות מגעים קדחתניים שניהל עם עמיתו הרוסי איגור לבונטין, הוסכם בין הצדדים לאשר את כל הטיסות שהיו במחלוקת.

   

  הכל התחיל בטיסה שסטתה מהנתיב

  הפרשה החלה לפני כשנה. הרוסים טענו כי טיסת צ'רטר של "קאל" סטתה מנתיבה ברוסיה. באוגוסט סוכם כי החל מדצמבר תפעיל החברה - יחד עם "אל על" ו"טראנס אירו" - קו סדיר של טיסות מטען בין המדינות. אלא שבמוסקבה דרשו תחילה כי ישראל תסביר את הגורם לתקלה ההיא. הרוסים טענו כי עד כה לא קיבלו הסבר מניח את הדעת ממשרד התחבורה בירושלים.

   

  המתיחות שנוצרה איימה לשבש כליל את יחסי התעופה עם רוסיה ולפגוע בפעילותן של חברות נוספות. הרוסים איימו בין היתר שלא לאשר גם את הרחבת הטיסות של "אל על". ישראל מצדה הזהירה כי לא תאשר את הרחבת הטיסות של "טראנס אירו". הרחבת הטיסות הייתה אמורה להיכנס לתוקף הלילה, ושתי החברות כבר שיווקו כרטיסים לטיסות אלה. למעשה, נוצר מצב שבו הטיסות היו בסכנת ביטול, שעות לפני המראתן.

   

  קודם שנודע על פתרון המשבר, הבטיחו בלשכתו של שר התחבורה שאול מופז כי השר ינסה לפתור את המשבר ובכוונתו לשוחח עם עמיתו הרוסי, איגור לבונטין.

   

  "השר מופז החליט להביא לסיום המשבר, ולשם כך הוא פועל באופן אינטנסיבי יחד עם מנכ"ל משרד התחבורה, גדעון סיטרמן. הערב ישוחח מופז עם השר לבונטין ואנו מאמינים כי הבעיה תיפתר", נמסר מלשכתו. בירושלים הבהירו כי יעמדו על כך שגם רוסיה תמלא את חלקה בהסכם.


  פורסם לראשונה 29/11/2007 16:44

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים