שתף קטע נבחר

מפקד ימ"ר שפלה לשעבר מואשם במרמה

כתב אישום הוגש לבית המשפט נגד מאיר מוסרי, לשעבר ראש ימ"ר שפלה, בגין מרמה והפרת אמונים. נגד מוסרי נטען כי סייע בניגוד לנהלים לתושב לוד שהיה עמו בקשרים, זאת לאחר שסעד על חשבונו במסעדה ונעזר בו כדי למצוא עבודה לאחד ממכריו

המחלקה לחקירות שוטרים הגישה בצהריים (יום א') כתב אישום לבית משפט השלום בראשון לציון נגד מאיר מוסרי, לשעבר ראש היחידה המרכזית במרחב שפלה, הנאשם כי העניק לתושב לוד שירותים אישיים שונים הקשורים לתפקידו במשטרה, בניגוד לכללים ולנהלים. מנגד, סייע לו אותו תושב במגוון אופנים. יחד עם מוסרי נחשד קצין נוסף בעבירות של טוהר המידות.

 

על פי הנטען בכתב האישום, במהלך עבודותו במחוז השפלה הכיר רב-פקד מוסרי את סמי ג'עסוס מלוד, שבבעלותו מוסך וכמה בתי עסק. בין השניים התפתחה מערכת יחסים, שחלקה נוגע לרצון המשטרה ליצור קשרים עם נכבדי התושבים הערבים בלוד, אך חלקה האחר כרוך בקשרים פסולים שהתפתחו בין השניים.

 

על פי הנטען באישום הראשון, בחודש יוני 2004 בשעות הערב היה מעורב ג'עסוס בתאונת דרכים שבה פגע למוות בהולכת רגל שניסתה לחצות את כביש ירושלים-תל אביב באזור מחלף לוד. מאחר שמדובר בתאונה קטלנית הגיעו למקום אנשי משטרה - בהם בוחני תנועה ושוטרים מיחידת התנועה המרחבית.

 

מיד לאחר התאונה התקשר ג'עסוס לנאשם, וזה הגיע למקום במטרה לסייע לו - למרות שלא היה אמור להגיע לשם במסגרת שגרת עבודתו ועל פי הגדרת תפקידו. בעת שהיה הנאשם במקום התאונה, פנה יחד עם קצין משטרה נוסף אל שוטרי התנועה בבקשה לאפשר לג'עסוס שלא להיחקר בליל התאונה, על אף שכך מחייב הנוהל המקובל למעט בנסיבות מיוחדות ויוצאות דופן.

 

הנאשם והקצין הנוסף ציינו כי ג'עסוס הוא אדם מוכר ומכובד בלוד, בעל חשיבות מודיעינית והתחייבו כי הוא יגיע לחקירה למחרת. בכתב האישום נטען כי הנאשם פעל להיטיב עם ג'עסוס ולמנוע ממנו את הצורך להיחקר ולמסור גרסה באופן מיידי, ולאפשר לו להיערך לקראת חקירתו.

 

ארוחה בחינם

במקרה אחר, ביוני 2005, התקשר אל הנאשם אדם בשם עלי בריגתה, עובד של ג'עסוס. הוא דיווח לו שהמשטרה עצרה אחד מעובדיו שהסיע פועל מהשטחים ללא אישור שהייה בישראל. הנאשם ביקש מבריגתה לעדכן אותו להיכן לקחו את

השניים. על פי הנטען, ניהל הנאשם - בין בעצמו ובין באמצעות שוטר שהיה עימו באותה עת - שיחות טלפוניות עם אנשי משטרה במטרה לברר מי מטפל באירוע ובמגמה לנסות לגרום לשחרור שני המעוכבים לאחר חקירתם.

 

מנגד, מוסרי נהנה מ"שירותיו" של ג'עסוס, בין השאר על ידי כך שמצא מקום עבודה לאחד ממכריו, סעד במסעדה על חשבונו של ג'עסוס ואף התארח לעתים קרובות בביתו - כשהוא נהנה מכיבוד של בשר ומשקאות חריפים. בסך הכל נאשם מוסרי בשלושה סעיפים - מרמה, הפרת אמונים ושיבוש מהלכי משפט.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
מאיר מוסרי
צילום: גיל יוחנן
מומלצים