שתף קטע נבחר

מאסר עולם לרוצח שירה בראשו של השר זאבי

חמדי קורעאן מאל-בירה הודה והורשע באוגוסט האחרון ברצח השר רחבעם זאבי לפני שש שנים במלון בירושלים. הבוקר נגזר עונשו של קורעאן - מאסר עולם ועוד מאה שנות מאסר. הרכב השופטים סיפר על התנהלותו בבית המשפט, שם "הצהיר קבל עם ועדה כי לא יהסס לחזור על מעשיו בעתיד". אמו של קורעאן: מקווה ששלום בין העמים יביא לשחרורו

מאסר עולם ועוד מאה שנות מאסר. זה עונשו של חמדי קורעאן (33) מאל-בירה, שהודה והורשע באוגוסט האחרון ברצח השר רחבעם זאבי באוקטובר 2001. קורעאן סיפר בהודאתו בבית המשפט המחוזי בירושלים כי קיבל הנחיה לרצוח את השר והאלוף במילואים ממג'די רימאווי ומארגון "החזית העממית" בראשית שנת 2001. היום גזר בית המשפט את עונשו.

 

אמו של הנאשם אמרה בצאתה מן הדיון כי היא מקווה לשלום בין שני העמים, שיביא לשלום ולשחרור בנה. על פי העובדות שבהן הודה קורעאן, ב-17 באוקטובר 2001, סמוך ל-6:50 בבוקר, ירד לחדר האוכל בבית המלון "היאט" בירושלים, ולאחר שהבחין בשר זאבי, התמקם יחד עם אדם נוסף, באסל אסמאר, מול דלת המעלית של הקומה השמינית במלון. כשראו השניים את זאבי מגיע לקומה שבה היה חדרו, ירה בו קורעאן שלוש יריות מטווח קצר. היריות פגעו בראשו של זאבי ופצעו אותו פצעים אנושים, מהם נפטר זמן קצר לאחר מכן.

  

  

בנוסף, הודה קורעאן בשורה של מעשי טרור נוספים, עליהם ירצה את מאה שנות המאסר. את המדינה מייצגת עו"ד גאולה כהן מפרקליטות המדינה.

 

שופטי בית המשפט המחוזי בירושלים, אורית אפעל-גבאי ואהרון פרקש, בראשות השופט משה רביד, כתבו בגזר הדין כי "רצח של שר אינו אך רצח של אדם, אלא גם פגיעה בסמל המדינה ופגיעה בריבונותה.

כל פעולותיו של הנאשם נעשו בנחישות ומתוך רצונו לפגוע ברבים ככל האפשר מתושבי המדינה. הנאשם לא הביע כל חרטה על מעשיו, אלא במצח נחושה טען טענות שקריות אשר אמורות כביכול להצדיק את מעשיו. לא זו בלבד, אלא שהוא אף מצהיר קבל עם ועדה כי לא יהסס לחזור על מעשיו בעתיד. אין ולא יכולה להיות כל הצדקה למעשים אלו". 

 

השר זאבי היה בן 75 במותו. רעייתו יעל מצאה אותו ירוי בראשו כשעלתה לקומה השמינית בבית המלון שבו נהגו ללון מפאת תפקידו כשר התיירות. הוא הובהל מיד לבית-החולים "הדסה עין-כרם" במצב אנוש והרופאים ניסו להצילו, אך לשווא.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
השר זאבי
צילום: לע"מ
הודה והורשע. קורעאן
צילום: אלי מנדלבאום
מומלצים