שתף קטע נבחר

ונצואלה: המשטרה פשטה על מרכז יהודי

שוטרים פשטו על מרכז הקהילה היהודית Hebraica בקראקס, בעקבות מידע שהתקבל על אחזקת נשק במקום. השוטרים לא מצאו נשק, והיהודים טוענים שמדובר בהתנכלות

הקהילה היהודית בוונצואלה מודאגת. בתחילת השבוע פשטו פעם נוספת שוטרים על מרכז הקהילה היהודית בקראקס, בחיפוש אחר נשק. חברי הקהילה טוענים כי מדובר בהתנכלות מכוונת מצד גורמים בממשל, הטוענים כי יהודי ונצואלה מעודדים ומממנים את האופוזיציה. "יש מצב מאוד לא בריא פה", מספרת נלי רוסינק-כהן, המתגוררת בקראקס.

 

ביום ראשון, על רקע משאל העם שהתקיים בוונצואלה על רפורמות חוקתיות שהציע הנשיא, הוגו צ'אבס, פשטו שוטרים על מרכז הקהילה היהודית Hebraica בקראקס. לדברי השוטרים, הם פשטו על הבניין בעקבות מידע שהתקבל על אחזקת נשק במקום. משלא מצאו דבר, עזבו השוטרים את המקום. אמש קיים ארגון הגג של יהודי ונצואלה כינוס מיוחד כדי לדון בפשיטה. גורמים רשמיים אישרו את הפרטים אולם סירבו להתייחס לנושא.

 

Hebraica נחשב למרכז הקהילה היהודית בוונצואלה, ומרכז בתוכו בתי ספר, מגרשי ספורט ומשרדים. לדברי גורמים בקהילה היהודית, זו אינה הפעם הראשונה שהמשטרה פושטת על המקום.

 

בזמן הפשיטה האחרונה נכחו במקום רק שומרים בודדים וכמה תושבים שבילו באותה העת במועדון בתוך המתחם. "זה קרה בלילה של הבחירות ולכן כמעט ולא היו אנשים", מספרת רוסינק-כהן, רופאה בבית חולים מקומי. "המשטרה חיפשה נשק וסמים ומישהו כנראה אמר להם שהקהילה היהודית מסתירה אותם במועדון".

 

לדברי רוסינק-כהן, רבים מחברי הקהילה מעריכים כי ישנה יד מכוונת שדאגה לפשיטה על המקום. "יש נציג של הממשלה שמדבר באופן קבוע בטלוויזיה נגד היהודים, שתומכים, לדבריו, באופוזיציה ורוצים להפיל את השלטון. הם קיבלו הוראה לעשות את הפשיטה והם ימשיכו לעשות דברים כאלה כדי להפחיד את אנשי הקהילה. המצב הזה בהחלט לא בריא".

 

הליגה נגד השמצה גינתה את פשיטת המשטרה על מרכז הקהילה היהודית בקרקאס והצטרפה לקריאת הקהילה לפתוח בחקירה רשמית בנושא. "אנו זועמים על הפשיטה הלא מוסברת על המועדון ומודאגים עמוקות מכך שהקהילה היהודית בוונצואלה הפכה שוב יעד להפחדה", אמר מנכ"ל הליגה נגד השמצה, אברהם פוקסמן. "לטקטיקות כאלה אין מקום בחברה דמוקרטית".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הפגנות בוונצואלה
צילום: איי פי
הפסיד במשאל. הנשיא צאב'ס
צילום: איי פי
מומלצים