שתף קטע נבחר

שני ערבים-ישראלים מואשמים בתכנון פיגועים

שני תושבי ג'לג'וליה תכננו לבצע פיגועים בהשראת רעיונות של הג'יהאד האיסלאמי העולמי וארגון אל-קאעידה. בין היתר הם התכוונו לדקור חייל בצומת כפר קסאם, במטרה לחטוף את נשקו ולירות באמצעותו לעבר חיילים

שני תושבי ג'לג'וליה, צעיר בן 21 ונער בן 17, נעצרו לאחרונה בחשד שתכננו לבצע פיגועים בהשראת רעיונות של הג'יהאד האיסלאמי העולמי וארגון אל-קאעידה. היום (ה') הוגש נגדם כתב אישום בבית משפט המחוזי בתל אביב - כך הותר לפרסום.

 

בתום פעולה משותפת של שירות הביטחון הכללי, ימ"ר גליל ומשמר הגבול-מרכז, השניים נעצרו. הם מואשמים כי תיכננו לדקור חייל בצומת כפר קאסם, במטרה לחטוף את נשקו, כדי לבצע פיגוע ירי בצומת לעבר חיילים.

 

עוד הודו השניים כי תיכננו לדקור שומר בכניסה ליישוב שדה חמד. השניים התכוונו להיכנס ליישוב עם הנשק ולירות לעבר התושבים. הם גם פעלו להכנת מטעני חבלה מאולתרים וערכו ניסויים בחומרי הנפץ ליד ג'לג'וליה.

 

בפועל התוכנית של הנאשמים נכשלה. השניים הגיעו לצומת כפר קאסם עם סכינים על-מנת לקחת חייל טרמפ ולדקור אותו, אך בסופו של דבר הם חזרו לבתיהם כלעומת שבאו, מכיוון שלא היו חיילים בצומת. גם כוונתם לדקור את השומר בשדה חמד לא יצא אל הפועל, מכיוון שהשומר לא היה בכניסה ליישוב. השניים נסעו לכיוון כפר-סבא ואז הם נעצרו על-ידי המשטרה. השוטרים מצאו ברכבם את הסכינים - והנאשמים טענו כי הם להגנה עצמית.

 

אחד הנאשמים, עכרמה ג'ורין בן 21, הודה בחקירתו כי הושפע מרעיונות הג'יהאד העולמי, ואף נהג לגלוש באתרים של של התנועה, שם צפה בהרצאות של אנשי דת המזוהים עם אל-קעידה. ג'ורין הראה לנאשם השני סרטים בהם נראים אנשי דת המדברים בזכות הג'יהאד. הוא שכנע אותו להצטרף אליו בביצוע פיגועים כנגד חיילים.

 

ממערכת הביטחון נמסר כי "מקרה זה מדגים את יכולת החדירה הרעיונית של הג'יהאד העולמי, אליה ניתן להיחשף בעיקר באמצעות אתרי האינטרנט המופעלים על ידיהם. החדירה הרעיונית מקבלת ביטוי בפעילות עצמאית ומתמקדת לא רק במישור האידיאולוגי, אלא מניעה גם לביצוע פיגועים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי פי
צפו בקלטות של הג'יהאד. ארכיון
צילום: איי פי
מומלצים