שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  בומים על-קוליים גרמו לבהלה באזור המרכז
  אזרחים מודאגים דיווחו ל-ynet על קולות פיצוץ עזים באזור המרכז. חלק מהגולשים חששו כי מדובר ברעידת אדמה, אולם בדיקת המכון הגיאופיזי שללה אפשרות כזאת. לאחר זמן נמסר מצה"ל: "ככל הנראה מדובר בבום על -קולי"
  כמה קולות פיצוץ עזים נשמעו אחר הצהריים (יום א') באזור המרכז. מצה"ל נמסר כי ככל הנראה מדובר בבום על -קולי וכי הנושא נמצא בבדיקת חיל האוויר. עוד הוסיפו: "במהלך פעילותו עושה חיל האוויר כל מאמץ שלא להפריע לאיכות חיי תושבי ישראל".

   

  מעט לאחר 16:00 הוצפה מערכת ynet ב"מיילים אדומים" ששלחו גולשים מודאגים. עשרות רבות של גולשים מאזור המרכז דיווחו על רעשים בעוצמה גבוהה ותנודות חזקות.

   

  לפי דיווחי הגולשים, נשמעו שלושה קולות פיצוץ בהפרשים קטנים זה מזה. חלק מהגולשים דיווחו גם כי האדמה רעדה מתחת לרגליהם, אולם המכון הגיאופיזי שלל אפשרות של רעידת אדמה.

   

  יונתן, תושב אשקלון, סיפר כי שני פיצוצים נשמעו היטב גם מעל ביתו, בצפון העיר. "זה היה פיצוץ מאד חזק וכל הבית שלי רעד. בהתחלה חשבתי שזו הפצצה ויצאתי למרפסת מהר כדי לראות מה קורה, אבל לא ראיתי כלום בחוץ,.

   

  אחד הגולשים דיווח על "שני פיצוצים שנשמעו ב-16:05, בהפרש של שתי דקות, שהרעידו את הרחוב. הם נשמעו רחוקים, הפעילו אזעקות של מכוניות ונביחות של כלבים".

   

  תושב אור יהודה דיווח על "שלושה בומים גדולים שנשמעו חזק מאוד וגרמו לרעד קל". גם בקרית אונו נשמעו קולות הפיצוץ וגולשים דיווחו כי הם "הרעידו את הבית".

   

  בשנים האחרונות אירעו כמה מקרים של בומים על-קוליים שנגרמו עקב טיסות של מטוסי חיל-האוויר בשמי הארץ.

   

  מטוסי חיל-האוויר נהגו בעבר להשמיע בומים על קוליים בגיחותיהם מעל שמי עזה. ב-2005 הגיש ארגון "רופאים לזכויות אדם" עתירה לבג"ץ נגד פעולה זו, בטענה כי הקולות הללו מסבים נזק כבד לאוכלוסייה האזרחית ולילדים בעזה. המדינה בתגובה טענה כי "מדובר בצורך מבצעי שלא ניתן לוותר עליו".

   


  פורסם לראשונה 09/12/2007 16:28

   

  בהכנת הידיעה השתתפו רועי מנדל וחנן גרינברג
  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים