שתף קטע נבחר

עובדים במשרד החוץ החרימו טקס עם השרה לבני

כשברקע סכסוך עבודה שייכנס לתוקף בעוד שלושה ימים, קיימו עובדי המחלקה המנהלית במשרד החוץ טקס הרמת כוסית אלטרנטיבי. חבר ועד העובדים: "עצם זה שהעובדים הגיעו בהמוניהם מצביע על הצעדים הקרובים שננקוט מול הנהלת המשרד"

מבוכה בטקס חנוכה. למעלה מ-200 עובדי המשרד בחרו הבוקר (יום ב'), להדיר רגליהם בהפגנתיות מטקס הרמת הכוסית הרשמי שנערך במשרד החוץ במעמד השרה, ציפי לבני, ולקיים טקס אלטרנטיבי משלהם. שני הטקסים התקיימו בשעה 11:00 במקומות שונים בבניין. את הטקס האלטרנטיבי יזמו אנשי החטיבה המנהלית במשרד. הרקע: סכסוך עבודה שייכנס לתוקף בעוד שלושה ימים.

 

חבר ועד העובדים של המחלקה המנהלית במשרד החוץ, ירון גל, טוען כי קיימת הבחנה מלאכותית

בין עובדי המחלקה המנהלית לעובדי המחלקה החוץ-מנהלית וזאת בשל רצון ההנהלה לקבוע פערי שכר. "העובדים של החטיבה המנהלית מבצעים את אותם התפקידים של שירות החוץ בארץ ובחו"ל ומקבלים שכר לגמרי שונה", אומר גל.

 

"ממוצע השכר בחטיבה המנהלית הוא 2,800 שקלים והעובדים משלימים את המשכורת לשכר המינימום בזכות תוספות שכר למיניהן. בחטיבה החוץ-מנהלית השכר הוא כמעט כפול. ההבדל בינינו לבינם הוא פיקציה. אנחנו עושים את אותן עבודות בתחום הנפקת הדרכונים, לוגיסטיקה, תקציבים ומנהלה, אבל מופלים לרעה מבחינת שכר וקידום", אמר גל.

 

"המאבק - כמו של המכבים ביוונים"

איש הוועד, גל, מתגאה בעובדה שזוהי הפעם הראשונה בהיסטוריה של עובדי משרד החוץ שקבוצה כה גדולה של עובדים מחרימה טקס במעמד השר. האירוע היכה גלים בקרב אנשי המשרד וגל מתאר את האווירה במהלך הטקס כ"רותחת". "היו אפילו השוואות של המאבק לזה של המכבים ביוונים, מעטים מול רבים. עצם זה שהעובדים הגיעו בהמוניהם והיה להם קשה לשבת על הכסא לאורך זמן, מצביע על הצעדים הקרובים שננקוט מול הנהלת המשרד", הוא רומז.

 

גל תולה את החרפת צעדיהם של עובדי המחלקה המנהלית במבוי הסתום שאליו הגיעו שני הצדדים, העובדים ומנכ"ל המשרד, אהרון אברמוביץ', זאת לאחר פגישות רבות אשר לא הניבו תוצאות.

 

כרגע מגדירים עובדים במשרד את האווירה כ"נפיצה". בעוד שלושה ימים ייכנס לתוקפו סכסוך העבודה שהוכרז בסוף חודש נובמבר ונחתם על ידי הסתדרות העובדים הכללית. עם תום תקופת הצינון בת 15 יום הקבועה בחוק מרגע הכרזת הסכסוך, יחלו העובדים בעיצומים. טקס הרמת הכוסית האלטרנטיבי התקיים במטרה להוכיח להנהלת המשרד את רצינות כוונותיהם של העובדים שהכריזו על הסכסוך.

 

ממשרד החוץ נמסר בתגובה: "היום התקיים במשרד החוץ טקס הרמת כוסית לכבוד חג החנוכה והוענקו פרסים לעובדים מצטיינים באודיטוריום - שהיה מלא מפה לפה".

 

המידע הראשוני הגיע במייל האדום .

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ציפי לבני. העובדים החרימו
צילום: איי פי
מומלצים