שתף קטע נבחר

ברק וכבל נפגשו: "הייתה מריבת אוהבים"

אחרי הדברים הקשים שהטיח מזכ"ל מפלגת העבודה ביושב-ראש, השניים נועדו לשיחה לא קלה, וסיכמו לחדש את שיתוף הפעולה. כעת תוהים במפלגה האם היו"ר יתפייס גם עם אלדד יניב

"פגישת פיוס" - כך הוגדרה פגישתו של שר הביטחון ויושב ראש מפלגת העבודה עם מזכ"ל המפלגה, חבר הכנסת איתן כבל. השניים נועדו במשך כשלוש שעות, לאחר שאתמול נראה כי ביניהם שורר משבר אמון קשה.

 

אתמול פורסמו ב-ynet הדברים הקשים שהטיח כבל בברק בשיחות סגורות. המזכ"ל אמר בין היתר כי "ברק מתנהל כמו אדם מפוחד, אני מתבייש מכל ההתנהלות הזאת". זאת על רקע החלטתו לסלק את עו"ד אלדד יניב מתפקיד ראש מטה מפלגת העבודה והרחקתו המוחלטת ממנו - וכן תחושתו של כבל, לפיה מתבצע ניסיון לפגוע במסכויותיו כמזכ"ל המפלגה.

 

החלטת ברק עוררה סערה בקרב חברי העבודה ויצרה כמה "תאי פעולה" בתוך

המפלגה, הפועלים נגד היו"ר. התבטאויותיו של כבל יצרו מתח אדיר בין השניים, שנחשבו למקורבים. בסופו של דבר, בתיווכו של השר יצחק הרצוג, נפגשו וישרו את ההדורים בינהם.

 

בפגישה שהתקיימה במשרד הביטחון בתל אביב הטיחו כבל וברק דברים קשים זה בזה, אך בסיומה הוחלט להמשיך לשתף פעולה ולפעול יחד. השניים הגדירו גם את המריבה שפרצה בינהם בימים האחרונים כ"מריבת אוהבים" שיצאה מפרופורציה.

 

כעת נותר לראות מה יהיה עתיד היחסים בין אהוד ברק ליניב, שסולק כאמור מקרבתו. במפלגת העבודה תוהים האם תתאפשר פגישת פיוס כמו זו שהתקיימה בין כבל לברק.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
כמו אדם מפוחד: כבל
צילום: עופר עמרם
ומה עם אלדד יניב? ברק
צילום: גיל יוחנן
מומלצים