שתף קטע נבחר

תושבי מודיעין נגד מדינת ישראל

החלטת משרדי התחבורה והגנת הסביבה למנוע נסיעת משאיות בכביש 1 בואכה ירושלים בשעות הבוקר, והסטת התנועה הכבדה לכביש 443, הוציאה את תושבי מודיעין להפגנת מחאה. ומה יקרה באמת ב-1 בינואר?

תושבי מודיעין יצאו הבוקר (ו') להפגין. החלטה משרד התחבורה כי החל ב-1 בינואר יסגר כביש מספר 1 בכיוון ירושלים לתנועת משאיות, הוציאה הבוקר את תושבי העיר מודיעין למאבק על איכות החיים. זאת מאחר ומשמעות ההחלטה פשוטה: כל המשאיות שלא יוכלו לעלות לעיר הבירה בשעות הבוקר, ידרשו לעשות זאת דרך כביש 443, העובר בסמוך למודיעין.

 

 

 

מארגני המחאה, אשר הבטיחו אתמול (ה') כי יגיעו כ-1,000 תושבים להפגין, התאכזבו ודאי לגלות כי מספר נמוך בהרבה הטריח עצמו לצומת הכניסה לעיר, ביום שישי בבוקר. שקמה ויסמן, תושבת מודיעין וממארגנות ההגנה: "במקום לקחת החלטה ולסדר את כביש תל אביב-ירושלים, משרד התחבורה הולך לפתרון הזול ביותר על חשבון התושבים".

 

משה ספקטור, ראש עיריית מודיעין, אשר אמר אתמול ל-ynet כי לא ישתתף בהפגנה, הגיע בכל זאת. ספקטור הצהיר כי כל עוד הוא מכהן כראש העיר, לא יקום ולא יהיה. "לא יתכן שמשאיות נוספות יחצו את מודיעין בכביש שכבר היום פקוק. יזמנו ועדה שתדאג לביטול ההחלטה הזו".

 

לדברים הצטרף גם יו"ר מועצת המובילים והמסיעים בישראל, גבי בן הרוש, שהודיע כי לא יתן להחלטה הזו לעבור. זאת מאחר ולטענתו, המשמעות היא תעבורה בלתי אפשרית של 140 משאיות בשעה בכביש שאינו מתוכנן לכך. כדאי להזכיר כי בשיחה עם ynet, הבטיח אמש בן הרוש כ-100 משאיות ענק בהפגנה. בפועל הן לא הגיעו.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ynet רכב בפייסבוק
לוח winwin
מומלצים