שתף קטע נבחר

אישום: זובור במג"ב - תלישת שערות מהמפשעה

תושב הצפון שהתגייס למג"ב לא ידע מה מצפה לו: שלושה מחבריו לפלוגה נאשמים כי כפו עליו טקס חניכה כואב ומשפיל, במהלכו הותקף, הופשט בכוח ונתלשו שערות ממפשעתו. השלושה הואשמו בתקיפה בנסיבות מחמירות

לבית משפט השלום בכפר סבא הוגש היום (ג') כתב אישום נגד שלושה שוטרי מג"ב לשעבר, הנאשמים כי התעללו בשוטר חדש שהתגייס לפלוגה שבה שירתו. מכתב האישום עולה כי השלושה הפשיטו אותו ותלשו שערות במסגרת "טקס חניכה".

 

כתב האישום, שהוגש על ידי עו"ד יפעת בן עמי מהמחלקה לחקירות שוטרים, דן בתקופה ששירתו השלושה בפלוגת מג"ב בקלקיליה בשנת 2004. הנאשמים הם עודד גלאם בן 24 מנתניה, בן שמעון טייב בן 25 מגבעתיים וליאור נגר בן 23 מחדרה.

 

המקרה אירע באפריל 2004 כאשר הגיע שוטר חדש לפלוגה מיישוב בצפון הארץ. הנאשמים הודיעו לשוטר הצעיר כי בהתאם לנהוג בפלוגה עליו לעבור טקס חניכה (זובור). לפי כתב האישום, גלאם וטייב הורו לו ללבוש מדי א' ולצאת מהחדר כדי שיוכלו להטיל עליו משימות שונות.

 

עוד נטען בכתב האישום כי השוטר החדש סירב להיענות לבקשתם, אך אז תפסו אותו השניים וניסו להוציא אותו מהמיטה בכוח, תוך שהם מפילים אותו לרצפה וגלאם לופת את צווארו. שוטרים נוספים שהיו בחדר, בהם הנאשם נגר, תפסו את רגליו והפשילו את מכנסיו. נגר תלש שערות ממפשעתו של השוטר, בזמן שטייב לחץ בכוח על צווארו וגרם לו לקשיי נשימה.

 

לטענת התביעה, "טקס החניכה" לא נפסק בשלב זה. לאחר מכן המשיכו הנאשמים לפקוד על חברם לפלוגה לבצע מעשים נוספים. גלאם נאשם כי איים על חברו שאם לא יבצע את הוראותיהם לא תהיה להם ברירה אלא להמשיך להפעיל עליו כוח. השלושה, שכבר לא משרתים במג"ב, הואשמו בעבירות של תקיפה בנסיבות מחמירות ואיומים.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
התעללות במג"ב (ארכיון)
צילום: רויטרס
מומלצים