שתף קטע נבחר

עלו ברשת - הנבחרים של 2007

השירותים, היוזמות, הסרטונים: מקבץ האתרים הישראליים המעניינים והיעילים ביותר שנסקרו כאן במהלך השנה החולפת. סיכום שנה, חלק א'

הכי שווים

מומו הפרה: כנראה שזה אתר הילדים הטוב והפופולרי ביותר בישראל. מה שהתחיל כעמוד כיתה פרימיטיבי שבנה הנער עמיחי שמש כשהיה בן 15, הפך בתוך ארבע שנים לאחד האתרים העצמאיים הגדולים בארץ: כ־90 אלף משתמשים ייחודיים מדי יום נהנים מכל תוכן שמעניין ילדים עד גיל 13.

 

מורפיקס 2.0: שדרוג מעולה למילון ה איכותי, המציע מידע מתוך אתרים לצורך ביאור מונחים, ונהנה מאינטגרציה מלאה עם ערכים בוויקיפדיה באופן שמציע תרגום סימולטני לכל מילה. שירותים נוספים: קישורים לסרטונים ולתמונות הרלוונטיים לערכים במילון, התאמה לצורות כתיב שונות ועוד.

 

כנסת 2: מיזם פרטי שהקים שגב בר און, המאפשר לגולשים לפרסם הצעות חוק עצמאיות, להעמיד אותן לביקורת של גולשים אחרים ולהשתתף בהצבעה עליהן. האתר אינו קשור בשום גוף פוליטי. הגולשים יכולים להשתתף ב"ועדות", להצטרף כ"חברי כנסת" ואפילו להפעיל "לשכה".

 

רובולו: מנוע לחיפוש פסקי דין ומסמכים משפטיים לשימוש הציבור. הממשק הפשוט מאפשר גם לחסרי השכלה לנסח שאלות משפטיות — ולקבל בתגובה קבצים של פסקי דין שהתקבלו במקרים דומים. כך יכול כל גולש להעריך מראש את סיכוייו בכל מהלך משפטי על סמך תקדימי העבר.

 

זום־זום: תוכנת חינם להפקת אלבומי תמונות, המציעה שליטה על כל מרכיבי העיצוב והביצוע בממשק מאוד פשוט. אפשר להגדיל ולהקטין תמונות, לשנות טקסטים ופונטים, להפוך תמונות לרקעים ולשלב הרבה אפקטים. תתבקשו לשלם רק אם תרצו להדפיס אלבומים

 

כוסברה: האתר הסאטירי המושקע ביותר בעברית. מופעל בידי חבורה של יוצרים עצמאיים, המגיבים על אירועי אקטואליה בסרטוני אנימציה שנונים.

 

אבחון עצמי: שירות חדש בפורטל אינפומד, שממקם אותו בראש רשימת הפייבוריטים זו שנה שלישית ברציפות. השירות אינו מחליף ייעוץ מקצועי של רופא, אולם בעזרת שאלון פשוט ותוך התבססות על מאגרי המידע הרבים שבאתר, מאפשר לכל גולש לאבחן או לשלול מצבים דחופים, לאפיין תופעות, ולקבל המלצות על צורת הדיווח לרופא.

 

שחיה טוטאלית: אתר סופר־מושקע ומבוסס וידאו, שמפעיל מאמן השחייה גדי כץ, מי שייבא לארץ טכניקה מתקדמת לשחייה בשם טוטאל אימרז'ן. הטכניקה הזו, שנוצרה בהשראת תנועת הדגים, מגדילה

את טווחי השחייה במאמץ מינימלי, ומאפשרת למקצועני טריאתלונים לשמור את עיקר כוחם למקצי הרכיבה והריצה הקשים יותר.

 

הכל על יוגה: פורטל אסתטי, מקיף ושימושי לתחום היוגה בישראל, המופעל בידי המורה עידו לוי מגבעתיים. כולל מרכיבים מגזיניים, מדריכים, לוח אירועים וסדנאות, מדריך מסווג המציג את כל המורים, הקבוצות ונותני השירות בענף, וחנות לממכר פריטים למתרגלי השיטות השונות.

 

מוטקה: פורטל איכותי ומקיף לאוכלוסיית הגמלאים, המופעל במסגרת המלכ"ר "אינטרנט לכל קשיש" ונתמך בידי רופאים בכירים וגופי סיעוד ממלכתיים ופרטיים. משמש שער גלישה לאוכלוסיה המבוגרת, מפרסם תכנים מגזיניים ומידע על שירותים חיוניים, מפעיל פורומים לייעוץ של מומחים, ואפליקציות קהילתיות שונות — בלוגים, אלבומי תמונות ועוד.

 

פגישה: אפליקציית רשת מקסימה לתכנון אירועים ומפגשים. האתר מודיע למשתתפים רבים על אירוע, מאפשר להם לבחור מיקום ותאריך, מקצה להם משימות אישיות, ומפעיל ממשק לניהול הסעות משותפות למקום. בתום האירוע מאפשר האתר לנהל באמצעותו אלבום למזכרת הכולל תמונות, טקסטים, דירוגים וטוקבקים.

 

יריבוגל: ההברקה הפרטית הכי יפה של השנה החולפת: הבלוג של יריב בן יהודה, שמציג את כל פעילותו בתחום המחשבים והמוזיקה בממשק זהה לזה של גוגל, עם בונוס: הלינק "מוזיקה" מביא קטעים מתוך האלבום שלו.

 

הכי שימושיים

441: מדריך טלפוני הפוך ושימושי, המאפשר להקליד מספר טלפון של מנוי בזק או סלולרי, ולקבל את שמו וכתובתו.

 

עזרים: אינדקס של קישורים על כל העזרים שאפשר לקנות ברשת לשירותם של קשישים ומוגבלים בתנועה. האתר מופעל בידי עמותת מילב"ת והאגודה לפיתוח שירותים למען הזקן.

 

אור אדום: "אתר עבירות התנועה" קורא לגולשים לתעד ולפרסם תמונות מזוהות של כלי רכב בעת ביצוע עבירות תנועה וחניה. המטרה: אם החוק לא יכול להתמודד עם נהגים עבריינים, נכון לפחות

להביך ולבייש אותם בפומבי.

 

כל הגלריות: חיפוש מרוכז של תמונות ממסיבות ומועדונים בכל הגלריות של אתרי הבילויים ברשת על פי שם המועדון או תאריך האירוע.

 

איבוד: זירה לחיפוש אבדות ופרסום מציאות, מארנקים ומכשירים סלולריים ועד כלי נגינה ובעלי חיים.

 

מאגר הניוזלטרים: אינדקס שמציג את כל הניוזלטרים המוצעים לגולשים חינם באתרי התוכן בעברית, מספק מידע בסיסי על איכותו של כל אחד ממאות הניוזלטרים המופיעים בו, ומאפשר הרשמה לכולם.

 

פספורט עולמי: תחנה מקוונת להפקה פשוטה ומהירה של תמונות פספורט המתאימות לסטנדרט הרשמי המקובל ביותר מ-60 מדינות בעולם. ההסברים פשוטים, הממשק נעים, והשירות מסופק חינם.

 

עזרי גלישה

אומממ: שער גלישה ענק, פשוט, איכותי ושימושי.

 

דף אישי: מאפשר ליצור דף בית פרטי שמחליף את רשימת הפייבוריטים ושניתן להפעילו ישירות מהדסקטופ.

 

יוז: מאות קישורים לאתרים מרכזיים, גישה למנועי חיפוש ולתחנות רדיו וטלוויזיה שמשדרות ברשת.

 

באבל־טק: אינדקס ושער גלישה לענף ההייטק המקומי, עם כרטיסי מידע על חברות, חדשות, מילון מונחים, לוח אירועים ולוח דרושים.

 

או מאמא: מנוע חיפוש ישראלי ברוח גוגל. סורק במקביל אתרים מובילים בישראל ומביא תוצאות גם משם.

 

ניהול זמן

היומן: יומן מקוון ענקי, המציג מידע על מאות אירועים עסקיים ומקצועיים. מאפשר להוסיף אירועים, לארגן נתונים בהתאמה אישית, לשתף חברים, וכן לסנכרן את המידע עם תוכנת האאוטלוק המשרדית.

 

קלנדר: כלי שימושי ויפה מבית "קונספציה", המאפשר להתמצא באירועי המדיה בארץ ובעולם באמצעות דפדוף בלוח השנה.

 

שבת שלום: זמני כניסת השבת בכל תאריך, מוצגים על גבי לוח שנה עברי־לועזי.

 

אירועי ספורט: תאריכון לחובבי ספורט, המציג כל ארוע ותחרות בכל הענפים בארץ ובעולם.

 

שעון עולמי: מציג שעה מעודכנת בכל עיר בעולם לצד קידומות, מידע על מזג האוויר, המרות מטבע, מספרי חירום, אזהרות מסע וקישורים לשגרירויות ישראל.

 

המחשבונים

כמה אלכוהול: חישוב כמות האלכוהול הנדרשת לאירוח באירועים שונים.

 

שעת שמרטף: חישוב התעריף לשעת עבודה של מטפלת או שמרטפית בכל הארץ, בהתאם למשימות הנדרשות ממנה.

 

מחשבון המנגל: לחישוב כמויות הבשר ופריטי המזון הנוספים שמומלץ לקנות לארוחת בשרים "על האש", בהתאם למספר המוזמנים, גילם ומינם.

 

נסיעה בכביש 6: מחשבון באתר "מפה" שמאפשר לחשב מראש ובשקלים את מחירה של נסיעה בכביש 6, בהתאם לאורך הנסיעה, סוג כלי הרכב, ואם בעליו רשום כמנוי.

 

משחקים

טאקי: ממשק נוח וממכר למשחק טאקי, לבד או עם אחרים.

 

אחד נגד מאה: הגרסה המקוונת של שעשועון הטלוויזיה באתר המשחקים "נובו".

 

האם אתה חכם יותר מתלמיד כיתה ו': גרסה מקוונת למשחק הטריוויה הטלוויזיוני באתר של "קשת".

 

איכות הסביבה

גוגל שחור: גרסה שחורה למסך החיפוש של גוגל, שנועדה לחסוך במשאבי התאורה של המחשב ובכך גם לצמצם את הנזק האקולוגי הנלווה לשימוש בו.

 

עץ בעיר: פרויקט אקולוגי מרשים שיזמה תמי צרי מתל־אביב, המבקש לעודד שמירה על ערכי טבע גם בסביבה אורבנית. האתר מספק הדרכה על גינון קהילתי, מחזור מקסימלי בדירה, שימוש בחומרים בלתי רעילים וצמצום הצריכה.

 

גו אקו: אתר נסיעות מתקדם וחשוב, המציע חבילות תיירות המשולבות בפעילות הומניטרית למען נזקקי העולם — מהוראה בבתי ספר במרכז אמריקה ועד לטיפול בחולי איידס באפריקה.

 

אקו-ליבריס: מיזם שמאפשר לקוני ספרים בעלי מצפון ירוק "לקזז" את העצים שנכרתו לשם ייצור הספרים. על כל ספר שקניתם תוכלו לבקש שיינטע תמורתו עץ באחת המדינות המתפתחות.

 

חיות מאחורי הסורגים: "אזרחים למען החיות במכלאות הרשותיות" הוא ארגון של אנשים פרטיים, שפועלים לשיפור התנאים שבהם מוחזקים בעלי חיים במכלאות ממוסדות. האתר שבנו במימון עצמי מדווח על עבירות שמבצעים וטרינרים עירוניים, ועל מצבם של בעלי חיים המוחזקים בתנאים קשים במכלאות בארץ.

 

קהילות

אגורה: פלטפורמה קהילתית משובחת המאפשרת לגולשים למסור פריטים משומשים בחינם במקום להשליכם לפח. כל חפץ ראוי: בגדים ישנים, אביזרי מחשב ובידור, אופניים, רהיטים, ציוד ספורט,

אביזרים לתינוקות ועוד.

 

הבוידעם: זירה חינמית למכירות עצמאיות של פריטים מיד שנייה, המעודדת תרומה של אחוז אחד מערך כל מכירה לטובת עמותות חברתיות מומלצות.

 

אקטיביזם: אתר שנועד להעצים קמפיינים חברתיים. הדרך: חשיפה של עשרות עצומות עצמאיות והזמנת הגולשים לתמוך במאבק זה או אחר, ליצור קשר עם אקטיביסטים אחרים, או לנסח עצומה חברתית חדשה בכל תחום.

 

קרן זית: עמותת מלח הארץ, המבקשת לשפר את "החוכמה הפיננסית" של אזרחי ישראל, מספקת יועצים למשפחות נזקקות המלמדים אותן לחסוך, להתמודד עם רשויות המס ולנהל נכון את הוצאות הבית. כל היועצים פועלים בחינם. "משפחה חורגת", מאחורייך.

 

עצומות: אינדקס מסווג של כ־900 עצומות פעילות. אפשר לפרסם עצומות פעילות באתרכם וליצור באמצעות "אשף" עצומה חדשה משלכם.

 

הכבשה: מציע לגולשים לרכז את חיפוש המידע שלהם בעמוד הזה עצמו, שמותאם-אישית לגוגל, ועל כן מזכה את מפעיליו בתשלום תמורת צפייה בפרסומות. כך יכולים מפעילי האתר להעביר את הכסף כתרומה לאחת העמותות החברתיות שתבחרו בעצמכם. כל חיפוש באתר הזה יזכה עמותה כלשהי בתרומה כספית.

 

הכי שיתופיים

סף: מאגר חופשי ושיתופי לאדריכלים, המאפשר לכל משרד להעביר תוכניות ושרטוטים ישנים לספריה אלקטרונית אחת, הנגישה לכל.

 

אופיניון: שירות web2.0 איכותי לחיפוש מידע ברוח גוגל, בשילוב הערכות, ביקורות ודירוגים של גולשים בסגנון אתרי "דיג איט". מציע בשלב זה מידע על סרטים, ספרים, מוזיקה, בלוגים, מתכונים, מסעדות, קהילות ופורומים.

 

שנייה מהחתונה: זירה חיונית למכירה, לקנייה ולהשכרה של שמלות כלה מיד שנייה. האתר מאפשר לכלות לרכוש שמלות מעצבים במחירים נמוכים מאוד, וכן לתקן ולהתאים את השמלות למידותיהן בעזרת שירותי האתר.

 

הגילדה שלי:  כהוקרה לפעילותם של האיגודים המקצועיים החלוציים בימי הביניים, מציע "הגילדה שלי" לכל גולש להקים קבוצה בעלת עניין או מטרה משותפת בתחומים שונים: צרכנות, מחאה, נסיעות, תמיכה, חברה ועוד.

 

רמקול: מערכת קהילתית להמלצות על נותני שירותים ובעלי מלאכה. המערכת מדרגת את ערכה של כל המלצה או אזהרה על שירותיו של בעל מקצוע, ויוצרת מדד איכות אישי, המבוסס על ניסיונם של לקוחות אחרים.

 

הבהרה: את האתר החדש והיפה של מכבי נתניה הקים ומפעיל איציק גניש, קצין התקשורת של הקבוצה — ולא שום אדם אחר, כפי שעלול היה להתפרש בטעות מסקירת האתר שפורסמה כאן ב־9 בדצמבר.

 

יתכן וחלק מהאתרים לא יהיה זמין בגלל עומס גולשים

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
האתרים המוצלחים של 2007. אקו-ליבריס
מומלצים