שתף קטע נבחר

הערכה בליכוד: בורובסקי יתמודד בחיפה

יועץ מבקר המדינה למלחמה בשחיתות נפגש לאחרונה עם יו"ר הליכוד, נתניהו. בכירים במפלגה מעריכים כי בורובסקי צפוי לזכות לתמיכת הליכוד במרוץ על ראשות עיריית חיפה, אם יחליט להתמודד

ממשרד המבקר - ללשכה שבכרמל? יעקב בורובסקי, יועצו הפורש של מבקר המדינה, צפוי לזכות לתמיכת הליכוד במרוץ על ראשות עיריית חיפה, אם יחליט להתמודד על התפקיד. כך אומרים הערב (יום א') ל-ynet בכירים בליכוד.

 

ניצב בדימוס בורובסקי ויו"ר הליכוד, בנימין נתניהו, נפגשו לפני כמה שבועות באירוע פרטי. בלשכתו של יו"ר הליכוד אמרו ל-ynet כי השניים לא שוחחו ביחידות באירוע, וממילא לא דנו בנושאים פוליטיים.  

 

עם זאת, בכירים בליכוד מציינים כי אם יחליט בורובסקי להתמודד על ראשות עיריית חיפה - הליכוד צפוי לתמוך בו במרוץ. ההערכה היא כי בחודש ינואר הקרוב יתנכס מרכז המפלגה כדי לאשר הקמת ועדה מוניציפאלית, ורק לאחר מכן תתקבל הכרעה רשמית בעניינו של בורובסקי, ובעניינם של מועמדים אחרים לראשות ערים נוספות. אם תאושר המועמדות - צפוי שבורובסקי יתמודד מול יונה יהב, ראש העיר המכהן מטעם "קדימה".

  

גורמים ב"קדימה" התייחסו לדבר הפגישה בין נתניהו ובורובסקי ואמרו: "מדובר במפגש בעייתי. בורובסקי הוא עובד מדינה, שנפגש עם פוליטיקאי בכיר. עכשיו יתחיל אולי להתברר הציר זליכה-בורובסקי-לינדנשטראוס-נתניהו". כזכור, פרקליטיו של ראש הממשלה אולמרט קראו בעבר לפיטוריו של בורובסקי, לאחר שטענו כי פרקליט המדינה קבע שזה לא יכול להמשיך לכהן בתפקידו.

 

זמן קצר טרם שנודע על פגישת יועץ המבקר עם נתניהו - פורסם כי בורובסקי הודיע לפני כמה

ימים למיכה לינדנשטראוס כי בכוונתו לסיים את תפקידו בעוד כשלושה חודשים. בורובסקי, שהחל את תפקידו במשרד המבקר לפני כשנתיים, אמר כי עבודתו הוגדרה מראש לתקופה קצובה, וכי כעת הוא מרגיש שהזמן הקצוב חלף. "ראיתי בתפקידי סוג של שליחות, ולא עוד מקום עבודה למטרות פרנסה", אמר.

 

המבקר לינדנשטראוס הודיע כי הוא מקבל בצער את החלטתו של יועצו הבכיר לסיים את התפקיד. "בורובסקי תרם תרומה חשובה מאוד למאבק למען טוהר המידות במדינה וגילה בפעילותו יושר אישי, מסירות, התמדה ומקצועיות רבה", כתב המבקר.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
בורובסקי. עולה לכרמל?
צילום: עמית מגל
צילום: אחיה ראב"ד
יהב. הראש הנוכחי
צילום: אחיה ראב"ד
מומלצים