שתף קטע נבחר

צילום: דלית שחם

חג מולד שמח: סנטה קלאוס ברמת גן

בדירתה של דיאנה סלומון, יהודייה גאה, נשלפים בכל דצמבר מהקרטונים עשרות סנטה קלאוסים בצורות שונות, ומכסים כל פינה בבית

בדירתה של דיאנה סלומון (70) ברמת גן מתרגשים כל הסנטה קלאוסים למיניהם לקראת בואו של חג המולד. והאמת, זה לא מפליא. כי סלומון אוספת מזה 20 שנה פריטי חג מולד שכולם נשלפים אחר כבוד מהקרטונים בחודש דצמבר ומכסים כל פינה בבית.

 

באוסף הצבעוני ניתן למצוא סנטות בצורה של מלחייה, כאלו המנגנים ורוקדים במרץ לצלילי מזמורי החג, אחד שמתגלגל לו על מצנח, סנטות בצורות של פעמון, מגנטים למיניהם, צלחות מעוטרות, כדורי שלג, נרות – וכמובן את אלו שזכו להיות תלויים על עץ האשוח המהודר שבדירה.

 

 

דיאנה, אגב, היא יהודייה גאה וניצולת שואה. לכן היא מקפידה שלא יהיה ולו סממן דתי אחד בכל מה שנגלה לעין: "אין כאן לא צלבים, לא את ישו, ולא את אמא של ישו. הסיבה היא שאני אוהבת את כל מה שקשור לסממנים החיצוניים של החג אבל לא את מה שהוא מסמל מבחינה דתית. אני מקשטת את העץ עם הנכדים והם מקבלים מתנות לשנה החדשה. במקביל אני גם מזמינה חברים וחברות שכולם מאוד נהנים מהאוסף ומהחגיגה הגדולה".

 

השמועה על החגיגה של דיאנה סלומון כל סוף דצמבר עשתה לה כנפיים, וגם השכנים והסביבה מאוד מפרגנים: "כולם מבינים שאני יהודייה גאה וזו רק חוויה חומרית של צבע וצלילים, עובדה היא שבין אלו שבאים ליהנות יש אישה דתייה שצוחקת ואוהבת את האוסף מבלי להיכנס לשום משמעות דתית".

 

האוסף של דיאנה התחיל מעץ אשוח אחד קטן ("אתה לא מאמין איזה ריחות מפיצים מאות מהם כשאתה חווה את זה בחו"ל), ומאז הוא הלך וגדל בהתמדה כאשר בני המשפחה גם נרתמים להביא את סנטה את הדירה המטופחת.

 

מה שמעניין לא פחות הוא שבמקום גלויים להם עוד אוספים ענקיים של מגנטים למקרר, צלחות מהודרות, "חמסות" למכביר (אולי כדי "לקזז" את סנטות) , אוספים של מחברות עם כוכבי קולנוע , סרטים ועוד- כך שדיאנה סלומון היא ללא ספק אספנית בנשמתה.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים