שתף קטע נבחר

אפרים סנה: אין משאבים לטיפול באיום מאיראן

סגן שר הביטחון לשעבר כינס מסיבת עיתונאים בכנסת שבה התריע מפני תקציב הביטחון הבא והודיע שיצביע נגדו, לראשונה מאז נבחר לכנסת. לטענתו, בתקציב הביטחון יש "פערים קשים ומסוכנים"

"אין תקציב לחלוקת ערכות המגן; אין תקציב למיגון היישובים בעוטף עזה; חסרים מאות מיליוני שקלים לביצוע משימות המינימום של צה"ל ובניית המענה לאיום האיראני מתעכבת". אזהרות חמורות אלה הן רק קצה הקרחון הגדול שהטיל בצהריים (יום ג') סגן שר הביטחון לשעבר, ח"כ אפרים סנה (העבודה), במסיבת עיתונאים שכינס, שבה הודיע כי הוא עומד להצביע נגד תקציב המדינה, בפעם הראשונה בעשר השנים שבה הוא חבר קואליציה.

 

סנה אמר כי תקציב הביטחון, שאושר אמש ויעמוד על כ-51 מיליארד שקלים, מתאפיין "בפערים קשים ומסוכנים". הוא הביע חשש לעתיד העורף בישראל, לאור העובדה כי "אין תקציב לחלוקת ערכות מגן, לא תחולקנה השנה ערכות מגן, וחשש שהייצור שלהן יופסק בכלל בתחילת 2008".

 

סגן שר הביטחון לשעבר טוען כי "לביצוע משימות המינימום של צה"ל חסרים עדיין כמה מאות מיליוני שקלים". לדבריו, "בניית המענה לאיום האיראני מתעכבת מחוסר משאבים. הדבר שהוא מוגדר כאיום החמור ביותר על מדינת ישראל, שלוח הזמנים שלו הולך ומתקצר, לא מקבל את המענה בקצב הראוי והאפשרי בגלל מחסור במשאבים".

 

לשאלה האם מדובר בתקציב הנוגע למטרות התקפיות, השיב סנה: "אני בכוונה גוזר עלי צנזורה עצמית מופלגת".

 

סנה מפנה אצבע מאשימה לעבר שרי הממשלה. "האחריות איננה על לובשי המדים, אלא על מי שבקבינט. מי שיצביע על התקציב, עליו האחריות. האחריות היא בסוף על מי שמרים את ידו - ביום חמישי בדבר שאני רואה בו פגם או מחדל חמור".

 

סנה סיכם ואמר: "את הבעיות שהצגתי, שהן לא היחידות אך החריפות בעיני, אפשר לפתור במיליארד וחצי שקלים הכל וכל. זה חצי אחוז מהתקציב למדינה שמסיימת שנה עם עודף וללא גירעון".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
סנה. ביקורת חסרת תקדים
צילום: חגי אהרון
מומלצים