שתף קטע נבחר

ש"ס נגד שטראוס: הפיצה ממתקים עם דמות סנטה קלאוס

גם השנה, לקראת חג המולד, הפיצה שטראוס מארז ממתקים בדמות סנטה קלאוס, שהופץ בין היתר במרכולים באזור מגוריו של הרב עובדיה יוסף. אלי ישי במכתב להנהלת שטראוס: "האם ראוי בעיניכם להפוך את סנטה קלאוס לגיבור תרבות ישראלי?". שטראוס: אנו מתנצלים אם הפצת המוצרים פגעה בצרכנים

אלי ישי נגד סנטה קלאוס. לקראת חג המולד הפיצה חברת שטראוס מארז ממתקים בדמות הסמל של החג. המארז אינו חדש, כבר בשנה שעברה השתמשו בו בחברת שטראוס והפיצו אותו בעיקר באזורים בהם חיה אוכלוסיה נוצרית. השנה, חזרו בשטראוס על היוזמה השיווקית, אלא שהפעם הופצו בובות הסנטה קלאוס בתפוצה ארצית, ואפילו הגיעו למרכולים בשכונת הר-נוף, מקום מושבו של הרב עובדיה יוסף בירושלים, ובאזורים חרדיים ודתיים אחרים.

 

לאחר תלונות רבות שהגיעו לש"ס בעניין, פנה יו"ר המפלגה, השר אלי ישי, לחברת שטראוס בדרישה להוריד את מארז הסנטה קלאוס מהמדפים ולתעל את שיווקו לאזורים שאינם יהודים בלבד. ישי אף הפנה במכתבו שאלה למנהלי קבוצת שטראוס, ארז ויגודמן וגדי לסין: "האם ראוי בעיניכם לחשוף את ילדי ישראל לדמות זו ולהפוך אותה לגיבור תרבות ישראלי שנת תשס"ח? אני סמוך ובטוח שאין בכוונתכם לפעול להחדרת סמלי דת נוצריים", הוסיף.

 

"הניסיון לשווק בובה זו לכל רחבי הארץ ללא כל הבדלה יש בזה חידלון ערכי", טוען ישי בשיחה ל- ynet. "לא ברור לי מדוע ילדי ישראל צריכים להתמודד עם סממן נוצרי מוצג לראווה ליד הפירות והשתייה בסופר השכונתי. הרצון שלנו לדבוק באומות העולם גורם רק לתוצאות שליליות. לצערי, לא ראיתי ניסיונות של גורמים עסקיים לשווק סמליים יהודיים ולחבב אותם על הילידים. אני סמוך ובטוח שבקרב הנוצרים לקראת ט"ו בשבט לא רוכשים שתילים כאות הזדהות. ההתבטלות שלנו והנכונות שלנו לקבל הכול יש בזה הרבה מעבר לזלזול עצמי".

 

בש"ס מוסרים, כי על אף שהמכתב בנושא נשלח כבר לפני שבוע לחברת שטראוס, עדיין לא התקבל כל מענה בנושא וגם שיווק המארז לא הופסק.

 

שטראוס: אנו מתנצלים אם נפגעו צרכנים

מנכ"ל שטראוס ישראל, גדי לסין, מסר בתגובה: "החברה משווקת את מוצריה לכל אזרחי ישראל ללא הבדל דת, גזע או מין, כמו גם למגוון לקוחות בעולם כולו, מתוך כבוד והכרה בכל הדתות, המגזרים והקבוצות החיים במדינת ישראל. גם במפעלי החברה אנו מעסיקים עובדים ללא הבדל דת, גזע, מין או שיוך זה או אחר. כל מוצרי החברה הינם כשרים ובשל דרישה של מגזרים שונים למוצר זה ותחת ההכשר הנדרש הוא משווק לרשתות השונות.

 

"חברת שטראוס שמה לה למטרה לשמח את קהל הצרכנים במועדים שונים בשנה ולספק פתרונות גם לצרכים ספציפים של צרכנים, מתוך כבוד והכרה בצרכים הייחודיים של חלקים מסוימים באוכלוסיה ותוך שמירה והקפדה שלא לפגוע ביתר האוכלוסיה. אנו מתנצלים אם במקרה זה הייתה בהפצת המוצרים באזורים האמורים משום פגיעה בציבור הצרכנים מקרב הקהל היהודי".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים