שתף קטע נבחר

ליברמן יסייע כספית לעמותה להתנדבות ערבים

עמותת "שיוויון חברתי", הפועלת לגיוס ערבים ישראלים לשירות לאומי, תקבל מישראל ביתנו חצי מיליון שקלים. השר ליברמן: "התנדבות מסוג זה צריכה להיות גשר בין ערבים ליהודים"

מפלגת "ישראל ביתנו" תעביר חצי מיליון שקלים לעמותת "שיוויון חברתי", שפועלת לגיוס ערבים ישראלים לשירות לאומי. כך נקבע היום (ג') בפגישה בין השר אביגדור ליברמן ליו"ר העמותה עטף אל-טראני.

 

השר ליברמן אמר כי ברצונו לסייע לעמותה משום שזו מחויבות אזרחית לפני מחויבות פוליטית. "האנשים האלו צריכים להרגיש רצויים כאן ולא להיפך. הגענו למצב אבסורדי שכוהני הדת שמקבלים משכורות מהמדינה פוחדים לצאת לתקשורת וזה רק אומר שהם מרגישים לא נוח. שאלת ההתנדבות היא שאלה קריטית. התנדבות מסוג זה צריכה להיות גשר בין ערבים ליהודים. המסר פה חשוב. הנכונות שלהם להזדהות עם מדינת ישראל מראה על כך שזהו גשר אמיתי בין שני עמים. ועדת המעקב הפכה למכשול. מבחינתי כל אחד שמתנדב בישראל הוא אזרח בדיוק כמוני".

 

אל-טראני אמר ל-ynet כי העמותה פנתה לשרים ולחברי כנסת במטרה לסייע להם. מי שהחליט לסייע היה השר ליברמן. אל-טראני מסביר כי בני נוער רבים שמבקשים לתרום למדינה מקבלים איומים פיזיים ומילוליים. "למרות שהתברר בסקר שערכנו כי 76% מהערבים בעד ההתנדבות, אין לנו אפשרות להגיע לכל האנשים שרוצים להתנדב ולכן אנו זקוקים לתמיכה".

 

עוד הסביר אל-טראני כי ישנם אנשי דת שגם תומכים ברצונם של הצעירים להתנדב, אך מפחדים להיחשף. ריזן מארלן, רכזת של העמותה בצפון, הוסיפה כי היא עצמה קיבלה גם איומים טלפוניים וגם הותקפה באחת מהמסגרות החינוכיות פיזית. אך לדבריה, היא ממשיכה בפעילותה. "אני מאמינה במה שאני עושה. צריך להבין שאני מגייסת בנות להתנדב במגזר שלנו ולא רואה שום דבר רע בכך שבת תעזור לקשישים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ליברמן. עזרה גם לערבים
צילום: דנה קופל
מומלצים