שתף קטע נבחר

אילון: פינוי-פיצוי כתנאי להישארות בממשלה

הקפאת התנחלויות, קידום פינוי-פיצוי למתנחלים והגדלת הגירעון בתקציב - וכל זאת עד מרס הקרוב; אלו הדרישות שמבקש עמי אילון מאהוד ברק להציג לראש הממשלה, כתנאי להישארות בקואליציה אחרי דו"ח וינוגרד

ראש הממשלה לא יסיק מסקנות אישיות מדו"ח וינוגרד - כך הוא הבהיר הערב בעצמו, בפגישה עם חברי מרצ. כעת נשואות העיניים לעבר השותף הקואליציוני - יו"ר העבודה. האם יממש שר הביטחון ברק את הבטחתו מהפריימריז, לפרוש מהממשלה עם פרסום הדו"ח הסופי?   

 

בשבועות האחרונים פיזר ברק רמזים, לפיהם פניו אינם לפרישה. יריבו מהבחירות הפנימיות, השר עמי אילון, גיבש רשימת דרישות, אותן יבקש ממנו להציג בפני אולמרט - כתנאי להישארות בקואליציה. 

 

הצעתו של אילון כוללת שלושה סעיפים עיקריים, והם: הקפאת ההתנחלויות; קידום הצעת חוק פינוי מרצון למתנחלים ביהודה ושומרון (פינוי-פיצוי); והגדלת בסיס הגירעון בתקציב המדינה מ-1.7% ל-2.5%, על פי הצעתו של ח"כ אבישי ברוורמן.

 

את שלושת הסעיפים דורש אילון ליישם עד סוף הרבעון הראשון

 של 2008. הוא סבור כי אם העבודה נשארת בממשלה, הרי שעליה להציג הישגים מראש הממשלה הן בתחום הכלכלי והן בתחום המדיני.

 

במפלגת קדימה מיהרו לתקוף את התנאים להמשך השותפוּת. "האינטרס הלאומי והפוליטי של מפלגת העבודה הוא להישאר בממשלה, וחבל שבכל פעם היא מסבכת את עצמה באיומי סרק ודרישות מיותרות כתנאי להישארותה" - אמר ח"כ יואל חסון, המשמש כממלא-מקום יו"ר הקואליציה.

 

בתוך כך, התכנסה הערב סיעת העבודה בכנסת. היו"ר, איתן כבל, דרש מהחברים לשמור על משמעת סיעתית בהצבעה על חוק ההסדרים. זאת בצל עימות בינו לבין ח"כ יורם מרציאנו, שהטיח טענות על התנהלות הסיעה במשא-ומתן עם האוצר. מוקדם יותר הודיע ח"כ עמיר פרץ כי ייעדר מן ההצבעה על חוק ההסדרים, מאחר שהוא פוגע לדעתו בהסכמים הקואליציוניים. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
שלושה תנאים: אילון
צילום: חגי אהרון
משמעת סיעתית: כבל
צילום: גיל יוחנן
מומלצים