שתף קטע נבחר

נלחמים בשטן: עוד כמרים יוכשרו לגרש שדים

ביום שלישי תחל שנת 2008 - אך בכנסייה הקתולית ממשיכים בטקטיקות של ימי הביניים: הכנסייה הקתולית החליטה להילחם "בשטן ראש בראש", על-ידי אימון של מאות כמרים כמגרשי שדים.

 

האב גבריאל אמורת' (82), האחראי על נושא גירוש השדים מטעם הוויתקן, הודיע על היוזמה בשל הדאגה בכנסייה מפני גידול האנשים המאמינים בשטן ובנושאים מיסטיים. על-פי התוכנית, לכל בישוף תהיה קבוצה של כמרים, שיקבלו במיוחד הדרכה בנושא גירוש שדים.

 

איש הדת, שצוטט ב"סאנדיי טלגרף", הסביר את היוזמה: "תודה לאל שיש אפיפיור שהחליט להילחם בשטן ראש בראש. עכשיו בישופים יהיו מחוייבים להסמיך כמרים לטיפול בנושא זה במחוזות שלהם. הרבה בישופים לא מתייחסים לנושא הזה ברצינות, ולא פועלים שהכמרים שלהם ילחמו נגד השטן".

 

האב אמורת' אמר כי גם האפיפיור בנדיקטוס ה-16 תומך ביוזמה. "אני זוכר פגישה של מגרשי השדים עם האפיפיור בשנה שעברה, בה הוא הפציר בנו להמשיך במלאכה שלנו כמגרשי שדים".

 

חוקי הכנסייה משנת 1172 קובעים כי כל הכמרים יכולים לבצע טקס של גירוש שדים. אבל בפועל רק מעטים מהם מוסמכים לעשות טקס מסוג זה.

 

בשנים האחרונות מגלה הכנסייה הקתולית עניין הולך וגובר בגירוש שדים באיטליה. ב-1999 הוציא הוותיקן את העדכון הראשון מאז 1614 לריטואל גירוש השדים, והזהיר כי השטן עדיין בפעולה. הריטואל הרשמי מתחיל בתפילות וברכות, לאחר מכן פיזור של מים קדושים, הנחת ידיים על האדם שאחוז דיבוק ותנועה עם היד של צליבה. הטקס מסתיים ב"ציווי הכרחי" בו מצווה השטן לעזוב את האדם שאחוז דיבוק.

 

לפני כשלוש שנים פתחה אוניברסיטת הוותיקן קורס חדש ב"גירוש שדים" המיועד לכמרים הקתולים שמעוניינים להוציא את הרוחות הרעות מאלו שנדבקו בהם.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים