שתף קטע נבחר

ספרד: פעמוני הקתדרלה מיררו את חייו של השכן

מיליוני ספרדים יחגגו הערב (ב') את ראש השנה הנוצרי, אבל אנטוניו רוס יעדיף להישאר בבית ולכסות את אוזניו. במשך יותר מעשור נאבק רוס בקתדרלה חָאֶן, שפעמוניה מצלצלים כל 15 דקות ובמרחק יריקה מדירתו. "זה נשמע כאילו הפעמונים מצלצלים בחדר השינה שלי, וזה מוציא אותי מדעתי", סיפר רוס לעיתון הלונדוני "טיימס".

 

רוס לא יחגוג הערב אלא דווקא מחר, אז תכנס לתוקף פסיקת בית המשפט של מחוז אנדלוסיה, לפיה יש להחליש את עוצמת הצלצולים. "הייתי שמח אם הם היו מחלישים את עוצמת הפעמונים עוד היום", אמר. חרף תקוותו של רוס, הקתדרלה צפויה לבשר הערב על השנה החדשה ברעש וצלצולים.

 

מאבקו של רוס החל ב-1997 כאשר עתר לבית המשפט בעיר חאן בטענה כי צליל הפעמונים חורג מהמותר. לאחר שנתיים של דיונים קבע בית המשפט המקומי כי הרעש "בלתי נסבל", אך עדיין לא דרש מהקתדרלה להחליש את קול הפעמונים "משיקולים אדמינסטרטיביים".

 

רוס עתר הפעם לבית המחוזי בדרישה למעט מנוחה. בית המשפט קבע השנה בפסיקתו כי מועצת העיר חאן אשמה במחדל והורה לקדתרלה לצמצם את הרעש.  

 

בספרד רמת הרעש המותרת בחוק היא 55 דציבלים ביום ו-45 דציבלים בשעות הלילה. הקתדרלה למעשה מפרה את החוק - בכל 15 דקות. אולם רוב התושבים כלל לא מתנגדים לצלילי הפעמונים, המהדהדים ברחבי העיר מאז המאה ה-16. רוס הוא האדם היחיד שהביע התנגדות לפעילות הקתדרלה.

 

אחד משכניו שאל: "אם הרעש מפריע לו, מדוע הוא לא עובר דירה לחלק אחר של חאן? הקתדרלה נמצאת כאן הרבה יותר זמן ממנו". 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
קתדרלה. רעש בלתי נסבל (ארכיון)
צילום: צבי פלג
מומלצים