שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  קובי רכט מאיים בתביעת מיליונים נגד MGM

  המוזיקאי הישראלי טוען כי האולפנים האמריקניים הפרו זכויות יוצרים כששכפלו, הפיצו ומכרו ללא הסכמתו את "תפוח", סרט שכתב במשותף עם מנחם גולן ושכולל 13 שירים שהלחין. מאיים בתביעה גם על "טלעד", המייצגת את MGM בישראל

  קובי רכט מאיים בתביעה של 13 מיליון דולר מאולפני MGM וחברת "טלעד", נציגתם בישראל. רכט טוען כי האולפנים הפרו את זכויות היוצרים שלו כששכפלו, הפיצו ומכרו ללא הסכמתו את הסרט "התפוח", הכולל 13 שירים שהלחין בפורמט DVD. את הסרט, מיוזיקל עתידני, שהופק על ידי חברת "גולן-גלובוס" והוקרן בבכורה בשנת 1980 בפסטיבל הסרטים הבינלאומי ב"קאן", ביים מנחם גולן. את התסריט כתבו רכט וגולן במשותף.

   

  במכתב דרישה נוטריוני עליו חתום בא כוחו של רכט, עו"ד משה זינגל, טוען המוזיקאי הישראלי כי לאחר קריסתה של חברת "Cannon" שבבעלותם של מנחם גולן ויורם גלובוס, עברו הזכויות לסרט לחברת ההוצאה לאור של מייקל ג'קסון ומשם בשרשרת של רכישות והעברת בעלויות הגיעו לחברת MGM. באוגוסט 2004 הוציאה החברה את הסרט בפורמט DVD ומאז הוא נגיש להקרנות בכל 110 ערוצי החברה בעולם, ומוצע למכירה באינטרנט ובחנויות ברחבי ארה"ב וקנדה.

   

  "על פי החוק והפסיקה בארה"ב זכויות היוצרים במדיות חדשות כמו DVD, קראוקה, אינטרנט, רינגטונים וכדומה, נשארות בבעלות היוצרים, ועל המפיצים לשאת ולתת מחדש על מתן פיצוי ליוצרים בגין זכויות השימוש בהן", אומר עו"ד זינגל ומדגיש, "במעבר לפורמט DVD נאלצים המפיצים לשלם בעד השימוש בגין כל קטע מוזיקלי הנכלל בסרט. במקרה של סירוב שימוש, נאלצים האולפנים לחתוך סצנות או להקליט תוכן מוזיקלי חדש שיחליף את המקור".

   

  רכט טוען כי חברת MGM מעולם לא פנתה אליו בנושא. במקביל הוא מאשים את חברת "טלעד", נציגתה של החברה בישראל, על כך שלא פנתה אליו טרם שיבוץ הסרט להקרנות בערוצי החברה. "מדובר בהפרה גסה ובוטה שהרי MGM הוא תאגיד ענק שלרשותו עומדים מיטב המשאבים לבירור זכויות היוצרים טרם השימוש", אומר עו"ד זינגל. במכתב הדרישה מהאולפנים האמריקנים דורש רכט לחשוף את מספר הדיסקים שיוצרו עד כה ולהגיש דו"ח מפורט של מספר השידורים בערוצים השונים של הרשת. "לגבי טלעד, השותפה להפרות, אנו שוקלים פנייה לבית המשפט לצורך קבלת צו מניעה", אומר עו"ד זינגל.

   

  רונדה עטר, מנכ"לית טלעד ערוצי שידור, מוסרת בתגובה: "לטלעד אין שום קשר לעניין".

   

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  לאתר ההטבות
  מומלצים