שתף קטע נבחר

שר הדתות המיועד: אל תטיפו לי מוסר

השר יצחק כהן מתכונן במרץ לתפקידו החדש-ישן. בראש ובראשונה הוא מתכנן לדאוג לפתרון משבר המועצות הדתיות, ובינתיים דוחה מכל וכל את הביקורת על הקמת המשרד מחדש: "פירוק המשרד נהפך מנוף לניגוח הזהות היהודית של מדינת ישראל. היחידות המשיכו לפעול, ומיליונים בוזבזו לריק"

עם סיומה של ישיבת הממשלה, שבה הוחלט ברוב של 15 תומכים אל מול 6 מתנגדים להקים מחדש את משרד הדתות, מיהר אתמול (א') השר יצחק כהן (ש"ס) לביתו של הרב עובדיה יוסף שבשכונת הר-נוף בירושלים, כדי לבשר לו על ההחלטה. הרב עובדיה חיזק את ידיו של שר הדתות המיועד, שעד עתה היה אחראי על שירותי הדת כשר ללא תיק במשרד ראש הממשלה.

 

יו"ר מרצ, ח"כ יוסי ביילין, שמח פחות בעקבות ההחלטה. לדבריו: "החלטת הממשלה היא יום שחור ליחסים בין דת ומדינה. ישראל היא הדמוקרטיה היחידה שבה דיני האישות הם דיני הדת. היא הולכת צעד גדול אחורה בהקימה מחדש משרד שכל ייעודו הוא להעניק עוצמה פוליטית נוספות למפלגות, המנסות לכפות על הרוב החילוני את חוקי הדת"

 

כהן דוחה את הטענות בזעם: "כשיוסי ביילין מונה לשר הדתות הוא פתח בסדרת מינויים מטורפת, מה שאני לא חלמתי ולא העזתי לעשות. היום הוא צועק ככרוכיה. עננה שחורה מרחפת מעל ראשו של ביילין - הוא האחרון שיכול להטיף מוסר בעניין הזה".

 

גם את הטענות בדבר אתנן פוליטי לש"ס מצד ראש הממשלה דוחה כהן על הסף. "האינטרסים הפוליטיים היו של אלו שפירקו את המשרד מלכתחילה", גורס שר הדתות המיועד, שכבר מילא את התפקיד בממשלתו של אהוד ברק. "זו הייתה החלטה פופוליסטית ופוליטית. פירוק המשרד נהפך מנוף לניגוח הזהות היהודית של מדינת ישראל. היחידות המשיכו לפעול, ומיליונים בוזבזו לריק. המשרד לא נסגר מעולם. הייתה כאן הפרדה מלאכותית בין סמכות לאחריות". את המהלך להקמת משרד הדתות רואה כהן כ"מהלך מתבקש, כדי שהעסק יעבוד כמו שצריך".

 

בראש ובראשונה מתכנן השר כהן לדאוג לפתרון משבר המועצות הדתיות. "ישנם אלפי עובדים במועצות הדתיות שאינם מקבלים משכורות זה חודשים. אנשים שעובדים במסירות נפש ובהם בלניות שמסרבות לשבות. מדובר באלפי עובדים שלא עניינו אף אחד. כולם היו עסוקים בכל, חוץ מלדאוג לרווחתם של אותם עובדים. כל הציניקנים ראו את הכאוס והמשבר במועצות הדתיות, וחוץ ממזכיר הסתדרות עופר עיני וראש הממשלה, את אף אחד לא עניין שיש עובדים שלא מקבלים את משכורתיהם".

פורסם לראשונה 06/01/2008 21:43

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלון נוריאל
בישר לרב עובדיה בשמחה. כהן
צילום: אלון נוריאל
צילום: דנה קופל
כפייה על הרוב החילוני. ביילין
צילום: דנה קופל
מומלצים