שתף קטע נבחר

סקירה: כורסה לגיימרים עם רמקולים מובנים Pyramat Wireless

ה-Wireless Pyramat אומנם מגיעה עם משדר אלחוטי, אבל היא זקוקה לכבל חשמל כדי לפעול. היא מספקת חוויה מעניינת לגיימרים - אבל מי שרוצה לנצל למקסימום את ה-PS3 שלו, כדאי שישקיע במערכת אמיתית. בדקנו

ישפאר, יבואנית ה-Playstation, גם משווקת כורסה מיוחדת לגיימרים, בשם Pyramat Wireless. הכורסה הזו מכילה בתוכה מערכת רמקולים 2.1 המובנית בתוכה, ומיועדת

לחיבור לקונסולה, לנגן MP3 או למקור נוסף כלשהו – בעזרת משדר אלחוטי. לכאורה, חבילה מרשימה מאוד. האומנם?

 

חברת Pyramat מייצרת כיסאות מיוחדים לגיימרים, וזהו אחד המוצרים הפשוטים שלה. לחברה גם יש כיסאות מרשימים עשויים עור, בעלי סוללה ואלחוטיים לחלוטין. הדגם שאנחנו קיבלנו לבדיקה, ה-PM440 הוא דגם מחווט דווקא, שיש לחבר עם שנאי אל הקיר. בזכות כבל ארוך למדי, אך לא אסתטי, ניתן למקם את הכורסה גם במרכז הסלון.

 

ה-PM440 היא כורסת בד מתקפלת, בצבעי כחול ושחור, נמוכה בגובהה ושמאפשרת לשקוע לתוכה, עם כרית ראש נוחה וניתנת לכוונון באמצעות רצועות וולקרו (סקוץ'). הכיסויים כולם ניתנים להסרה ולכביסה. בתוך הכורסה עצמה מובנה וופר עוצמתי, וליד הראש ממוקמים שני טוויטרים (לטונים הגבוהים) בעלי סבכת מתכת ותאורה כחולה.

 

בצד הכורסה נמצא פאנל השליטה והחיבורים (מואר אף הוא), עם שלוש גלגלות גדולות: מקור, עוצמה (משמש גם להדלקה וכיבוי) ועוצמת בס. שם נמצאים גם צמד חיבורי RCA למקור סטריאו, יציאת אוזניות, עוד יציאה לחיבור של עד שמונה כורסאות יחדיו וצג לערוץ האלחוטי. בצדה השני של הכורסה – כיס אחסון מבד, עם כבל חיבור ליציאת אוזניות (3.5 מ"מ) של נגן MP3 או דיסקמן. הכורסה גם מגיעה עם כבלי RCA ארוכים לחיבור למקור סטריאו, יחידת משדר אלחוטית (פועלת על ארבע סוללות AAA) וכל המתאמים הנדרשים.

 

כבדה להזזה

החיבור וההצבה שלה פשוטים מאוד: פותחים, מציבים, מחברים למקור, מחברים לחשמל – ומפעילים. יחד עם זאת, היא כבדה למדי להזזה. ה-PM440 בסך הכל נוחה לישיבה, ומספקת תמיכה לא רעה לגוף, בהנחה שהגיימר הממוצע גם ככה נוטה כל הזמן קדימה לכיוון המסך. הסאונד שהיא מספקת חזק, ברור ומדויק, ועוטף את היושב בה. אבל לשם כך יש להפעיל אותה בעוצמת קול גבוהה למדי. הסאבוופר, שממוקם בתוך משענת הגב,  מרעיד את הגוף ומוסיף לחוויה. ניסינו גם לחבר אותה לנגן MP3 ולממיר של yes, וגם כאן לא היו תלונות, למרות שדי משעשע לשמוע ככה את החדשות. על הצד השלילי, בעוצמות הקול המאוד גבוהות – כבר שמענו צרימה בצלילים.

 

המשדר האלחוטי עושה גם הוא עבודה סבירה בהחלט. הוא משדר בתדר 2.4 גה"צ, בדומה לטלפונים אלחוטיים. לא נתקלנו בהפרעות והצליל היה נקי, גם ממרחק של כמה מטרים. מה שכן, ראוי לציין לשלילה שלמשדר יש רק כניסת 3.5 מ"מ, ואם רוצים לחסוך כבל אחד באמצע הסלון ולחבר אליו מקור סטריאופוני – הדבר אפשרי, אבל פוגע באיכות

הצליל.

 

קהל היעד: רווקים צעירים

החלק העצוב הוא שהכורסה הזו מתאימה רק לדור הקודם של הקונסולות: חיבור סטריאופוני הוא משהו שכבר נראה קצת מגוחך, בדור הנוכחי של קונסולות המשחקים, שמספק צליל דיגיטלי והיקפי, בששה ערוצים ויותר. ככורסה שמשווקת לחיבור של Playstation 3 ומקבילותיה, ציפינו למצוא בכורסה יותר רמקולים (או לפחות אלגוריתם סראונד וירטואלי) וכניסות דיגיטליות – לפחות כניסה קואקסיאלית או אופטית ל-Dolby digital או לחליפין, חיבור HDMI – שמצוי ב-PS3.

 

המחיר הרשמי של 1,300 שקלים הוא מעט יקר, בהתחשב בעובדה שמחירה הרשמי של הכורסה באתר החברה הוא 199.95 דולרים (ויש משוכללות ממנה במחיר דומה). היא טובה לחיבור ל-Playstation 2 או ל-Wii, ומתאימה כתוספת נחמדה לחדר משחקים ולנוער, או כתחליף זול אך מספק, לסט של מגבר וצמד רמקולים בדירת רווקים קטנה. היכולת לקפל ולשים אותה בצד – גם משחקת תפקיד כשמדובר בחללים קטנים.

 

מצד שני, הכורסה הזו לא מתאימה לגיימרים שרוצים לנצל היטב את קונסולת ה-Playstation 3 או ה-Xbox 360 שלהם – בעיקר בגלל התמיכה בצליל סטראופוני בלבד. לאחרונים עדיף לחסוך למערכת קול היקפי אמיתית.

 

Pyramat Wireless PM440

 

ציון:

מחיר רשמי: 1,300 שקלים

הפצה: ישפאר

 

יתרונות:  איכות צליל, נוחות, מתקפלת לאחסון

חסרונות: אין תמיכה בצליל היקפי, כבדה להזזה

שורה תחתונה: לנוער ולרווקים צעירים

 

מפרט טכני

  • סאבוופר: PowerSub חמישה אינץ'

 

  • טוויטר: ARX שניים וחצי אינץ' x 2

 

  • מקלט אלחוטי מובנה בתדר 2.4 גה"צ

 

  • מחבר אוזניות: תקע 3.5 מ"מ

 

  • כניסה: RCA

 

  • יציאה: RCA לחיבור של עד 8 כורסאות למקור אחד

 

  • מקור כוח לכורסה: שנאי 12 וולט, 2.5 אמפר

 

  • מקור כוח למשדר אלחוטי: 4 סוללות אלקליין AAA (לא כלולות בערכה) 

 

  • משקל: 18.5 ק"ג

 

  • מעמסה מירבית: 136 ק"ג

 

 

לדף המוצר באתר היצרן

 

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים