שתף קטע נבחר

שתי רקטות פגעו בשלומי, איש לא נפגע

נפל ורסיסים של 2 רקטות בקוטר 107 מ"מ נמצאו הבוקר בשלומי. איש לא נפגע. המשטרה: "נפילה אחת אותרה ליד מתנ"ס והשנייה על הכביש המוביל משלומי לראש הנקרה". תושבת שבביתה נמצא נפל הרקטה: "שמעתי פיצוץ. בעלי אמר שזה רעמים, וחזרתי לישון"

יממה לפני ביקור הנשיא האמריקני, מתקפה על הצפון: שתי רקטות בקוטר 107 מ"מ פגעו הלילה (יום ג') בשלומי שבצפון. אחת נחתה  סמוך לבית ספר. איש לא נפגע. גורמי ביטחון והמשטרה מאשרים כי הירי בוצע הלילה. חבלני משטרה וחיילים סרקו את היישוב בכל שעות הבוקר, ולמקומות הנפילה הגיעו גם אנשי יוניפי"ל.

 

 

ממשטרת מרחב הגליל נמסר כי: "אותרו שתי נפילות בקוטר 107 מ"מ. האחת סמוך למתנ"ס והשנייה על הכביש הראשי המוביל משלומי לראש הנקרה. חבלנים אספו את השרידים וממשיכים בסריקות ובבדיקות". גורמי צבא מסרו ל-ynet כי בצה"ל לא איתרו את השיגורים, אולי בגלל תנאי מזג האוויר.


הרקטה שנפלה בשלומי (צילום: אפי שריר)

 

סימונה סולומון מתגוררת בבית שבחצרו נפלו חלקי הרקטה. היא סיפרה כי שמעה פיצוץ סמוך לשעה 02:15. "חיכיתי לשמוע אזעקה ושיגידו לרדת למקלטים, אבל בעלי אמר שזה רעמים, ולכן חזרתי לישון.

החתן שלי הגיע בבוקר אחרי שהיה בבית הכנסת ואמר לי שיש על המרפסת חתיכות ברזל של הרקטה". משפחת סולומון מתגוררת בשלומי שבע שנים ונשארה שם גם בעת המלחמה. "זה הבית שלנו, אין מה לעשות. לאן נלך? שרק השקט יחזור". 

 

ברחבי היישוב נראו כל הבוקר כוחות משטרה, שעסקו בחיפושים אחר שרידי הרקטות. נגרם נזק מועט מאוד לעמודי תאורה ולעצים. ראש מועצת שלומי, גבי נעמן, אמר ל-ynet: "ככל שידוע לנו, במהלך הלילה נורו שתי רקטות קטיושה. אחת פגעה בחצר בית. חלק ממנה התגלה במרפסת הבית ובחצר נוצר בור מהפגיעה. שרידי רקטה נוספת התגלו במרחק של כמה עשרות מטרים משם. היא פגעה בעמוד תאורה. במקום התפזרו רסיסים רבים". לדבריו, איש לא דיווח על כך בשל תנאי מזג האוויר: "רעש הפיצוץ נבלע ברעמים, ולכן איש לא דיווח על הפגיעה".

 

"טביעת האצבע של חיזבאללה אינה ניכרת"

גורמי חבלה המתורגלים במצבי ירי בגבול ציינו כי רקטת 107 מ"מ - בעלת טווח ונזק פחותים יחסית - לא נורתה בתדירות גבוהה במלחמת לבנון השנייה. הגורמים הוסיפו כי על פי רוב, כאשר נעשה ירי "ספונטני", הוא מאורגן פחות.  זו הרקטה שבה נעשה שימוש הפעם, ולפיכך ניתן להעריך בזהירות כי במקרה זה מדובר בארגון מקומי כלשהו. טביעת האצבע של חיזבאללה אינה ניכרת בפעולה.

 

ביוני אשתקד פגעו שתי רקטות קטיושה בקוטר 107 מ"מ באזור קריית שמונה. סטודנטית בת 24 לקתה בחרדה והועברה לטיפול בחדר המיון הקדמי בעיר. אחת הרקטות פגעה ברכב באזור התעשייה הצפוני של העיר והשנייה בשכונת מגורים.

 

ארגון איסלאמי לא מוכר קיבל עליו אז את האחריות על ירי הקטיושות. "גדודי באדר של הג'יהאד - הסניף הלבנוני" נשבעו להמשיך להתקיף את ישראל. "הבטחנו לאנשינו ג'יהאד (מלחמת קודש). כעת, שוב הכנו את הציונים, כאשר חוליה של גדודי באדר פגעו בציונים בפלסטין הכבושה".

  

שר הביטחון, אהוד ברק, אמר אמש כי חיזבאללה חיזק את כוחו בהיקף הרקטות ובטיבן, הוא מחזיק יותר רקטות משהיו לו בערב המלחמה ומאיים על מרחבים גדולים יותר בישראל.

 

בהרצאה, שהיתה סגורה לתקשורת, אמר שר הביטחון כי מלאי הרקטות של חיבזאללה גדול כיום "פי כמה" מזה שהיה ערב המלחמה. לדבריו, המשמעות היא שמדובר בטילים קטלניים שעשויים להגיע למרחקים גדולים יותר. הוא סיפר שחיזבאללה פועל מצפון לליטאני, ובין הליטאני לזהרני ומתבסס על הקמת "שמורות טבע". על פי החזון הקודר של ברק, ישנו מעבר חופשי של אמצעי לחימה בין סוריה ללבנון.

 

בהכנת הידיעה השתתפה שרון רופא-אופיר
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אנשי האו"ם בשלומי
צילום: אחיה ראב"ד
אנשי יוניפי"ל הגיעו לשלומי
צילום: אחיה ראב"ד
מומלצים