שתף קטע נבחר

בית משפט בונציה: בועז יונה יוסגר לישראל

מנכ"ל חפציבה לשעבר יוסגר לישראל, לאחר מאבק משפטי בן כמה חודשים באיטליה. השופטים דחו את בקשתו למעצר בית. הליך ההסגרה עשוי להימשך כמה חודשים

המנכ"ל שנפל חוזר לארץ. בית משפט בונציה החליט הערב (יום ג') כי בועז יונה, לשעבר מנכ"ל חברת הבנייה חפציבה, יוסגר לישראל. השופטים דחו את בקשת יונה להמשיך במעצר בית בתחומי איטליה. הליך ההסגרה עשוי להימשך כמה חודשים.

 

יונה, שנעצר באיטליה לאחר שנמלט לשם לטענתו, מפחד נושים בשוק האפור, מנהל מאז מעצרו

קרב משפטי נגד הליכי ההסגרה. באחד הדיונים בבית המשפט אמר מנכ"ל "חפציבה" לשעבר כי הוא חושש לחייו ולחיי משפחתו - והוא מפחד לחזור לארץ.

 

יונה הגיע בשעת בוקר לבית המשפט, כשהוא מובל באזיקים ותחת משמר קפדני שלא אפשר לו ליצור קשר עם אשתו תמר וחברים של המשפחה שהגיעו למקום.

  

הסנגור רנטו אלבריני ביקש מבית המשפט דחייה בדיונים, כדי שיונה יוכל לדבר במהלכו בעברית. לאחר דיון של כחצי שעה בסוגייה - הוחלט לזמן מתורגמן שיסייע לו.

 

לאחר זמן, כאשר הובא מתורגמן לאולם בית המשפט, נמשך הדיון, בעוד סנגורו של המנכ"ל לשעבר מנסה למצוא פרצות משפטיות שימנעו מהשופטים לקבל החלטה חד משמעית היום. לבסוף, כאמור, דחו השופטים את טענות הסנגור והחליטו על דבר ההסגרה.

 

נתפס במסעדה בתום מרדף משטרתי

יונה נתפס לאחר מרדף בן כמה ימים, ביציאה ממסעדה כפרית בסמוך למילאנו. אשתו תמר היתה עמו, אך לא נעצרה. ב-12 באוגוסט הוציאה משטרת ישראל צו מעצר נגד בועז יונה. ב-22 באוגוסט הוציא גם האינטרפול צו מעצר בינלאומי נגד המנכ"ל הנמלט. המשטרה בישראל מייחסת ליונה עבירות של קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, קשירת קשר להונות, גניבה בידי מורשה, רישום כוזב במסמכי תאגיד ועבירות מנהלים ועובדים בתאגיד.

 

יונה טען לאחרונה בראיון לעיתון איטלקי כי הוא "קורבן פוליטי של הבנקים ושל השינוי במדיניות הממשלה”.

לדבריו, מדינת ישראל בגדה בו. להאשמה כי החל בפרויקטים במקום שלא יכול היה לבנות משיב יונה: ”לחלק מהמשבר יש בסיס פוליטי, כי בעוד שהממשלה הקודמת עודדה בנייה מעבר לקו הירוק, הממשלה החדשה, מרכז־שמאל, הפסיקה את התקציבים וגרמה לנזקים חמורים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
יונה, בעת שנעצר באיטליה
באדיבות חדשות ערוץ 2
מומלצים