שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  ארה"ב: ספקית אינטרנט תיחקר בחשד להגבלת שיתוף קבצים
  הוועדה האמריקאית הפדרלית לתקשורת תבדוק האם ספקית האינטרנט Comcast, שיבשה תעבורה ברשתות שיתוף קבצים ועברה על הכללים. Comcast ממשיכה להכחיש

  לשמחתם של משתפי הקבצים האמריקנים, ה-FCC (הוועדה האמריקנית הפדרלית לתקשורת) תפצח בחקירה עקב פרסומים לפיהם Comcast, מספקיות האינטרנט וחברות התקשורת הגדולות בארה"ב, משבשת את התעבורה ברשתות שיתוף קבצים עבור לקוחותיה, כך מדווח Arstechnica.

   

  ראשית הפרשה בתחקיר של סוכנות הידיעות AP ושל קרן החזית האלקטרונית (EFF), שהוכיחו כי Comcast, ספקית

  האינטרנט השנייה בגודלה בארצות הברית, מגבילה במידה מסויימת שימוש בפרוטוקול BitTorrent וב-Gnutella לשיתוף קבצים. החברה ביצעה את החסימה על ידי שליחת הודעות "סודיות" למחשבי הגולשים, שמורות לתוכנות השיתוף להפסיק את פעולת ההעלאה של קבצים, מה שגרם גם לשיבושים בהורדה.

   

  הספקית הכחישה אמנם בפני AP את ההאשמות לפיהן היא חוסמת תוכנות מסויימות, אך הודתה בקווים כללים כי היא משתמשת ב"בקרת רשת סבירה" ומפעילה אמצעים מתוחכמים כדי לוודא שהתשתית שלה תפעל כשורה.

   

  רוב ספקיות האינטרנט כיום מודות כי שיתוף קבצים גדולים (סרטים, תוכנות, מוזיקה) באמצעות תוכנות כמו BitTorrent, eMule, Kazaa ודומותיהן צורך את רוב רוחב הפס שלהן ומעמיס על התשתיות.

   

  הדיווחים הביאו ארגונים ומשתפי קבצים פרטיים לשלוח מכתבי תלונה לוועדה האמריקנית הפדרלית לתקשורת. המתלוננים

  טענו כי ההתנהגות של Comcast היא הפרה של כללי הרשת הנייטרלית, לפיהן על הספקית להעביר תכנים באמצעות התשתית שלה בלי להתערב בהם - עיקרון כתוב במדיניות האינטרנט של ה-FCC.

   

  תושב קליפורניה אף הגיש תביעה ייצוגית נגד החברה לפני כחודשיים, ודרש פיצויים בגין פרסומים כוזבים, לדבריו ונזק שטען שנגרם ללקוחות.

   

  עד עתה ה-FCC לא נקטה באמצעי אכיפה של ממש כנגד ספקיות שהפרו את עיקרון הרשת הנייטרלית. ארגונים התומכים בעיקרון מקווים כי ההשלכות של החקירה יניאו ספקיות אחרות מהתערבות בהרגלי הצריכה של רוחב הפס של לקוחותיהן.

   

  "Comcast מתאימה את שירותי האינטרנט שלה למדיניות ה-FCC", אמר בתגובה דייויד כהן, סגן נשיא החברה, והדגיש כי ישתפו פעולה עם החקירה. ""Comcast לא חוסמת, לא חסמה ולא תחסום אף אתר או יישום מקוון, כולל שירותי P2P".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים