שתף קטע נבחר

המדיום הוא המסר

יאיר גרבוז במשכן לאמנות בחולון, הקשר בין האמן למדיום היצירה במרכז לאמנות עכשווית, היי-טק ולואו-טק בגלריה דביר ועוד תערוכות מומלצות

רייר מדיום

ב-24 בינואר תפתח במרכז לאמנות עכשווית, ברחוב קלישר 5 בתל אביב, התערוכה "רייר מדיום" שאצרה רותי סלע. סלע פנתה לאמנים בני דורות שונים בעלי היסטוריה של עשייה משמעותית בשדה האמנות הישראלית, המזוהים עם המדיומים שבהם הם יוצרים וביקשה לבחון באמצעות התערוכה את הקשר בין האמן למדיום שבו הוא יוצר ואת המעבר בין שפת יצירה אחת לאחרת.

 

בין המשתתפים בתערוכה: לארי אברמסון, גדעון גכטמן, משה גרשוני, גל וינשטיין, מאיה כהן-לוי, שרון פוליאקין, זויה צ'רצ'סקי, פיליפ רנצר ושמחה שירמן. עד 29 באפריל.


פיליפ רנצר 


שמחה שירמן 


מאיה כהן לוי

  

"מודרני אני לפניך/ שחור חדש מפציע"

בתערוכה במשכן לאמנות ע"ש מאירוב בחולון מציג יאיר גרבוז מבחר ציורים חדשים וכמה מוקדמים המוכיחים שימוש מחזורי בשחור לבן לאורך השנים.

 

 "העיסוק בשחור לבן נובע מסיבות רבות", אומר גרבוז, "החל בעובדה שהציור התפתח מרפרודוקציות של שחור-לבן, מספרים זולים ונטולי צבע וגם מרפרודוקציות שהופיעו בעיתונות היומית וכמעט לא ניתן היה להבין מה רואים בהם. התפתחנו משמועות ועיוורון. ההמשך הוא במקומו של השחור-לבן בלימודי אמנות בסיסיים ובעיסוק בשפת הרישום. השחור- לבן מצביע גם על ניגודים מקסימליים, על פערים חברתיים מייצרי אפליה וגזענות ועל פשטות, בהירות וחד מימדיות כמו זו הבאה לביטוי במשפט: 'הכל הוא רואה בשחור ולבן'". עד 12 בפברואר.


עבודות של יאיר גרבוז  


  


 

Language & Gender

בארטנוילד ברלין, מרכז לאמנות שהוקם בברלין על יד הישראלית יעל כץ בן שלום, ייפתח ב-24 בינואר הפרויקט Language & Gender שיכלול סימפוזיון, תערוכת צילום, וידאו ומיצג, בהשתתפות אמנים ישראלים ואירופים: נורית ירדן, דותן ופרי, אניסה אשקר, ברנרד גארברט, אורסולה נויגבאואר, חאנן אבו חוסיין, סטפן וייזל וטים אולריך. שומאנשטראסה 18, ברובע מיטה בברלין.

Togetherness

ג'ונתן מונק ואריאל שלזינגר מציגים בגלריה דביר בתל אביב. ג'ונתן מונק יציג עבודה אישית המורכבת מלייזרים, ושואבת מתוך ההסטוריה המשפחתית שלו. העבודה עוסקת בקשר שבין סב, אב ובן, ומתייחסת לגבהים של שלושתם.

 

אריאל שלזינגר מבצע פעולה על אובייקט רדי מייד (שטיחים) ורומז לאירוע מן העבר – השריפה הגדולה שהתחוללה במוזיאון הפרגמון בברלין. ההיי-טק של הלייזרים בעבודתו של מונק מנוגד ללואו-טק של החפצים הפשוטים שבהם נוגע שלזינגר, אך הרוח השלטת היא אחת – פואטיקה של היומיומי, אינטימיות משותפת. עד 9 בפברואר.


ג'ונתן מונק ואריאל שלזינגר

 

חותם עיוור

שנת 2008 תוקדש במוזיאון רמת גן לתערוכות צילום. כעת מוצגת שם התערוכה "חותם עיוור" של האמנית יהודית שרייבר. צילומי האובייקטים של שרייבר מקיימים דיאלוג פנימי עם צילומי נוף ימי וסלעי חוף. אוצר התערוכה: גלעד אופיר. ב- 31 בינואר תיפתח במוזיאון התערוכה: Full Frontal - תערוכת יחיד של האמן רון קדמי, צלם אופנה בעל מוניטין בינלאומי. אוצר: אורי דסאו. ב-15 בפברואר תיפתח התערוכה "צליל שקט של אמריקה", תערוכתם של הצלם אלדד רפאלי והעיתונאי יגאל סרנה. אוצר: מאיר אהרונסון. באפריל תתקיים במוזיאון תערוכה גדולה ורחבה הנושאת את הכותרת "ישראל מקום ואדם" ותציג תחת קורת גג משותפת כ- 40 צלמים.


צילומים: יהודית שרייבר

 

הביטאט

בגלריה טבי דרזדנר, ברחוב אחווה 24 בתל אביב, ייפתחו ב-24 בינואר שתי תערוכות. "הביטאט" של דנה לוי, ובחלל פנימי חדש תיפתח התערוכה "לבן" בהשתתפות: לאה אביטל, מיה בלוך, איתן בן משה, יוסי ברגר, עדי גת אש וענת דיאמט. עד 22 בפברואר.


צילום: דנה לוי


צילום: עדי גת אש 


צילום: איתן בן משה

 

דרכהּ - רישום וזכוכית 

בתערוכה "דרכה" נעשה נסיון לחבר טכנולוגיה חדישה אל הרוח העל-זמנית של רישומי העירום. ארבעה סטודנטים, משתתפים קבועים במפגשים לרישום מודל עירום בבית הספר בסיס, מציגים 16 רישומי דיו, פחם, גיר ועפרון מודפסים בהגדלה על זכוכית, כשהזכוכית מעניקה ממד של אי- מטריאליות לדמותה של המודל. שקיפות שכבות הצבע מספקת תחושת עומק ועושר טקסטוראלי, אתריות ואשליית ריחוף בחלל. משתתפים: תמיר איסקוב, טל ויזר, אלכס צוקרמן ונטלי שפירא. הגלריה של בית ספר בסיס – הדסה נעורים, ליד בית ינאי. עד 27 בינואר.


רישום: אלכס צוקרמן

 

"מבטים" בירושלים

תערוכת "מבטים" של קבוצת "ליטבי" במרכז הקונגרסים הבינלאומי בבנייני האומה בירושלים מציגה פסיפס של התבוננויות שונות ואינדיבידואליות בנוף הישראלי. בקבוצה חברים 20 צלמים הפועלים כקבוצה וכיחידים. מקום מושבה של הקבוצה בבית הצייר פנחס ליטבינובסקי ז"ל בירושלים ומכאן גם שמה. בתערוכה יוצגו 90 עבודות בנושאים שונים: צילומי פנים, משפחה, טיפוסים, מראות אורבניים וצילומי נוף ריקים מאדם. עד 10 במאי.


צילום: ליאוניד חרומצ'נקו


צילום: אלכס זרוד

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
לאתר ההטבות
מומלצים