שתף קטע נבחר

בצהרון ובבית הספר - תקף מינית 29 ילדים

בית המשפט המחוזי בתל-אביב הרשיע היום את יצחק בורובסקי בתקיפה מינית וביצוע מעשי סדום בעשרות ילדים. את המעשים ביצע בגן ילדים ובבית ספר, בהם שימש כממלא מקום

ביצוע מעשי סדום, עבירות מין, ותקיפה מינית של 29 ילדים במשך חצי שנה. אלו העבירות בהן הורשע היום (ה') יצחק בורובסקי בן 30, שעבד בגני ילדים ובבתי ספר ביישוב חרדי בו התגורר. בנוסף דחה בית המשפט המחוזי בתל-אביב את טענותיו כי מדובר בעלילה שנרקמה נגדו.

 

בורובסקי נעצר באפריל 2005, לאחר שכמה ילדים אזרו עוז וסיפרו להוריהם על המעשים שביצע בהם. בחקירתו סיפר בורובסקי על ילדים נוספים אותם תקף מינית, בעת ששימש ממלא מקום בגן לילדים בני שלוש, ניהל צהרון לילדים, וכן שימש מורה מחליף בבית ספר.

 

הורים רבים העידו בבית המשפט, וסיפרו על המעשים שביצע בורובסקי בילדיהם. ההורים ציינו את הקושי והבושה האופפת אותם, היות ומדובר ביישוב חרדי וקטן, בו "כולם מכירים את כולם".

 

שופטי בית המשפט המחוזי בתל-אביב, סביונה רוטלוי, עופרה צ'רניאק וד"ר קובי ורדי, לא קיבלו את גרסתו של בורובסקי, שטען כי מדובר בעלילה ובנקמה של ילדים שלא ניתן להם להשתתף בטיול שתכנן.

 

גירסתו של התוקף הופרכה

השופטים ציינו שהטענה לעלילה הועלתה רק שנתיים לאחר המקרים, ושבנוסף אינה מסתדרת עם הקושי והסבל הרב שעבר על ההורים, שנדרשו להעיד בבית המשפט. כמו כן נטען שלהורים המכירים את בורובסקי במשך שנים רבות, לא היה מניע אמיתי לפגוע ולהכפיש את דמותו.

 

שלב הטיעונים לעונש נקבע לחודש מרס, עד אז ייערך לילדים אבחון

פסיכולוגי, שיקבע את מידת הנזק שנגרם להם. לבורובסקי ייערך אבחון שיבדוק את מידת מסוכנותו לציבור. 

 

רותי אלדר "ממרכז נגה" בקריה האקדמית קרית-אונו, אשר מייצג כמה מהורים לילדים שנפגעו, מרוצה מהחלטת בית המשפט: " אנו שמחים שבית המשפט הרשיע את בורובסקי, ועל כך שבני המשפחות אזרו אומץ להתלונן כנגדו, ובכך מנעו סבל מעשרות ילדים נוספים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
בורובסקי. "ביצע מעשי סדום"
צילום: ירון ברנר
מומלצים