שתף קטע נבחר

נשלחתי לעבור "תיקון זיווג עץ התאנה". מה זה?

שאלה:

 

שלום לכבוד הרב, אני לומדת "ימימה" ובמהלך לימודי נאמר לי מרבה של מורתי שעלי לעבור "תיקון זיווג עץ התאנה", הייתי רוצה לדעת עוד בנושא ואם תוכל בבקשה להמליץ לי על רב שמומחה בענין. תודה מראש (דלית, מרכז)

 

תשובה:

 

היהדות מיוסדת על תורה ומצוות, על תיקון מוסרי ועבודת ה'. על עצות מהסוג שאת מתארת, הביע כבר הנביא הושע את דעתו : "עַמִּי בְּעֵצוֹ יִשְׁאָל וּמַקְלוֹ יַגִּיד לוֹ, כִּי רוּחַ זְנוּנִים הִתְעָה וַיִּזְנוּ מִתַּחַת אֱלֹהֵיהֶם: עַל רָאשֵׁי הֶהָרִים יְזַבֵּחוּ וְעַל הַגְּבָעוֹת יְקַטֵּרוּ, תַּחַת אַלּוֹן וְלִבְנֶה וְאֵלָה כִּי טוֹב צִלָּהּ עַל כֵּן תִּזְנֶינָה בְּנוֹתֵיכֶם וְכַלּוֹתֵיכֶם תְּנָאַפְנָה:" (הושע פרק ד). דוקא עצי התאנה אינם נזכרים כאן, וייתכן שהפולחנים הקשורים בהם הם אופנה מיובאת מהודו ונפאל, שם קיימים עד היום עצי תאנה מקודשים למכביר, ונזירי הסדו מסירים שם מאנשים עין רעה והפרעות בזיווג בעקבות פעילויות מסוימות שערך הבודהה תחתם.

 

בימי קדם הרבו עובדי האלילים בכל מיני תיקונים וזיווגים פולחניים על כל גבעה גבוהה ותחת כל עץ רענן. אנחנו מקווים שהיום יילמד הלקח שנביאי ישראל כל כך השתדלו להנחיל, " לְכוּ וְנָשׁוּבָה אֶל ה' כִּי הוּא טָרָף וְיִרְפָּאֵנוּ יַךְ וְיַחְבְּשֵׁנוּ" . ה' הוא המביא את המכות על האדם, והוא גם המרפא אותם. תיקונו של אדם נעשה על ידי שהוא מסדיר את יחסיו עם עצמו, עם חבריו ועם קונו. לעצי התאנה אין שום חלק במערכת הזאת.

 

באופן טבעי, פעמים רבות אדם זקוק להדרכה בדרך זו. מצאי לך רב או רבנית שההלכה עומדת ביסוד עולמם הדתי, שהשקפתם מתאימה לך, ושיעזרו לך לדרוש מעצמך. אם תבקשי מי שימכור לך פתרונות אינסטנט, יש חשש כבד שתגיעי למוכרי אשליות. (משיב: הרב דרור ברמה)

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים