שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  חשד: עשרות בני נוער קנו סמים באמצעות ה-ICQ
  עד כה נעצרו ארבעה מעורבים בגליל-העליון; נגד שניים מהם כבר הוגשו כתבי אישום. במשטרה קוראים להורים לגלות עירנות, ולבדוק מעת לעת עם ילדיהם האם הם משתמשים בתוכנות המחשב לפעילות אסורה, והאם יש במחשב התכתבויות עם צירופי מלים שאינם ברורים

  פרשיית סחר ומכירת סמים באמצעות המחשב בין עשרות בני נוער נחשפה הבוקר (יום ג') בגליל-העליון. ארבעה צעירים תושבי הצפון נעצרו בפעילות משותפת של יחידת נוער חשיפה בימ"ר (היחידה המרכזית) של מרחב גליל ומשרד חקירות נוער של משטרת קרית-שמונה. החשד הוא כי עשרות בני נוער רכשו סמים באמצעות תוכנת ההתקשרות ICQ, וכן בהסעות לבית-ספרם.

   

  ראש מחלק נוער חשיפה בימ"ר גליל, פקד יחיאל אדרי, סיפר הבוקר ל-ynet: "בשבועיים

  האחרונים ביצענו חקירה סמויה - שנהפכה גלויה - בקרב בני 20-15 המתגוררים בקריית-שמונה ובקיבוצי הגליל-העליון. התעורר חשד לשימוש בהיקף נרחב בסמים ומכירתם. חקרנו כ-20 בני נוער ופתחנו 27 תיקים פליליים על סחר בסמים, שימוש בסמים והדחת קטינים לשימוש בסם.

   

  "כשערכנו בדיקה במחשבים הביתיים של כמה חשודים, התברר כי תנאי העסקות שכללו את המחיר ומקום המכירה בוצעו באופן כמעט קבוע באמצעות רשת ה-ICQ, והתשלום בוצע בחלק גדול מהמקרים בהסעות בדרך לבית הספר". לדברי אדרי, לאחר קבלת התשלום, מוכר הסם נהג להמתין מעבר לגדר של בית-הספר, ואחד התלמידים המשתמשים היה ניגש ומקבל ממנו את הסם.

   

  ראש ימ"ר גליל, רב-פקד שמואל בוקר: "בכמה מהמקרים בחקירה הזו התברר כי השימוש בסם וקנייתו התבצעה מתחת לאפם של הורי הנערים. אני קורא להורים לגלות עירנות, ולבדוק מעת לעת עם ילדיהם האם הם משתמשים בתוכנות המחשב לפעילות אסורה. כמו כן אנו קוראים להורים לשים לב האם ישנם במחשב התכתבויות עם צירופי מלים שאינם ברורים.

   

  "יחידת נוער חשיפה של הימ"ר מתמקדת בפעילות נגד סוחרים שבוחרים בנערים לעשיית כסף קל. בשנה האחרונה נחשפו כמה פרשיות, ובכוונתנו לפעול לטיפול מקיף בתופעה גם בתקופה הקרובה". כתבי אישום הוגשו נגד בן 16 ובן 19 שנעצרו. חקירתם של שני העצורים האחרים תימשך היום.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים