שתף קטע נבחר

גוגל השיקה גירסה עברית של Blogger

שירות הבלוגים של גוגל מציע ממשק לדוברי עברית, ערבית ופרסית, שתומך בכתיבה מימין לשמאל. גוגל: "היינו צריכים להפוך את כל הממשק"

גוגל השיקה אתמול גירסה מתורגמת לעברית של שירות הבלוגים הוותיק שלה, Blogger, כך מדווח הבלוג של שליו בן-ארי. החידוש בממשק העברי הוא איפשור הכתיבה מימין לשמאל, עניין שהפריע ללא מעט ישראלים שעשו שימוש בפלטפורמת הבלוגים קודם לכן.

 

בנוסף לעברית, גוגל מציעה כעת ממשקים גם לדוברי ערבית ופרסית. "תמיכה בשפות האלו היא אבן דרך מהותית עבורנו, מאחר ובניגוד ל-37 השפות

האחרות בהן פועל Blogger - ערבית, עברית ופרסית נכתבות מימין לשמאל. היינו צריכים להפוך את כל הממשק", נכתב בבלוג הרשמי של השירות.

 

הממשק העברי של Blogger מצטרף לרשימה של שירותים אחרים של ענקית החיפוש שהותאמו לקהל המקומי, ביניהם Gmail לדואר אלקטרוני, Google News לחדשות, Google Toolbar - סרגל כלים, Adsense לפרסומות ועוד. Google Apps עדיין לא תורגם.

 

הממשק העברי היה אמנם זמין לגולשי בלוגר הישראלים מאז נובמבר האחרון, אך בגירסת ניסוי חלקית בלבד, ללא תבניות עיצוב (ערכות נושא) לבלוג התומכות ביישור הטקסטים לימין. כעת ניתן לבחור את השפה העברית בדף ההגדרות ולהשתמש בתבניות עיצוב לבלוג המוצמדות לצד הימני של הדף. עורך הטקסט של השירות כולל כפתור המאפשר עריכת טקסט לשני הכיוונים (Bi-Di).

 

שירות Blogger בעברית יתחרה על הבלוגר הישראלי מול הבלוגיה של תפוז, מערכת בלוגלי, המבוססת על פלטפורמת Wordpress, ישראבלוג של נענע10, שלאחרונה פתחה את השירות המתקדם בחינם לכל הגולשים, וכן במערכת WordPress להתקנה עצמאית ופלטפורמות בלוגים עבריות נוספות, קטנות יותר.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים