שתף קטע נבחר

מהבוקר: 30 רקטות קסאם נחתו בנגב המערבי

שתי רקטות נחתו בחוות השקמים וזמן קצר לאחר מכן נורה מטח של 12 רקטות לעבר הנגב המערבי והיישובים שמדרום לאשקלון - לא היו נפגעים ולא נגרם נזק. עד הצהריים נורו 16 רקטות נוספות

ירי הרקטות לעבר הנגב המערבי אינו פוסק. בשעות הצהריים (יום ו') נורו שתי רקטות קסאם מצפון רצועת עזה ונפלו באזור חוות השקמים שבמועצה האזורית שער הנגב. לא דווח על נפגעים. הרקטות נורו כשעה לאחר מטח של שמונה פצצות מרגמה שנורו לכיוון מעבר סופה, אך נפלו בשטחים פתוחים. גם מהירי הזה לא היו נפגעים ולא נגרם נזק.

 

זמן קצר לאחר מכן ירו פלסטינים 11 רקטות קסאם נורו מצפון רצועת עזה לעבר ישראל. חמש מהרקטות נחתו סמוך ליישוב מדרום לאשקלון, וגרמו לשריפה במקום. כבאים מתחנת אשקלון כיבו את הדליקה. ארבע רקטות נוספות נפלו בשטחים פתוחים סמוך לקיבוץ בנגב המערבי. שתי רקטות נחתו סמוך לזיקים ואחת סמוך לקיבוץ בנגב המערבי. פלוגת אל-קודס, הזרוע הצבאית של הג'יהאד האיסלאמי נטלו אחריות לירי.

 

ב-12:00 נורו שלוש רקטות קסאם נורו מצפון רצועת עזה ונפלו בשטח פתוח דרומית לשדרות. מוקדם יותר נורו כמה רקטות קסאם לעבר ישראל, שתיים מהן נפלו סמוך לפעוטון בשדרות. במקום לא היו נפגעים אולם נזק נגרם לצינור מים.

 

שתיים מהרקטות שנורו בבוקר נפלו סמוך לפעוטון ויצ"ו בשדרות. מבנה הפעוטון ממוגן ולא דווח על נפגעים במקום, אך נזק נגרם לצינור מים סמוך. תושבים בשדרות דיווחו כי שמעו פיצוצים עזים, ומערכת ההתראה "צבע אדום" הופעלה בעיר.

 

חיל-האוויר תקף בתגובה חוליית משגרי קסאם ברצועת עזה, סמוך למחנה הפליטים ג'בליה. בתקיפה נהרג פלסטיני ושניים נוספים נפצעו.

 

התלמידים נשארו בבית, דיכטר בא לבקר

אגף החינוך של עיריית שדרות ערך הבוקר בדיקה של אחוזי הנוכחות בבתי הספר והגנים וגילה כיתות ריקות.

 רק 28% מתלמידי בתי הספר הגיעו היום ללימודים, ואחוז הנוכחות בגני הילדים עמד על 48.

 

השר לביטחון פנים, אבי דיכטר, ערך הבוקר סיור בשדרות ונפגש עם התושבים שסיפרו לו על תחושותיהם הקשות. "אנחנו בבית מטופלים על ידי השירות הפסיכולוגי בעקבות הקסאמים וקשה לנו מאוד", סיפרה ל-ynet תושבת העיר, חנה אלחרר, שנפגשה עם דיכטר. "השר הגיע וראה את הנזקים שנגרמו לבית. לאחר מכן הוא ליווה את בני תהל לבית הספר התיכון שבו הוא לומד", אמרה.


פורסם לראשונה 18/01/2008 14:48

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דני סלומון
חוות השקמים. ארכיון
צילום: דני סלומון
מומלצים