שתף קטע נבחר

שדרות: בחינות הבגרות יתקיימו בבאר-שבע

משרד החינוך קיבל את בקשת יו"ר ועד ההורים בתיכון הכללי בעיר. התלמידים בכיתה י"א וי"ב ישהו בבית הארחה בבאר שבע, שם הם גם ייבחנו בבחינות הבגרות רחוק מאימת הקסאם

מעל 160 רקטות קסאם נורו לעבר שדרות והנגב המערבי בארבעת הימים האחרונים. מי שסובל מהירי הם גם תלמידי בתי הספר התיכונים, הנבחנים במועד החורף של בחינות הבגרות. כדי לסייע להם הוחלט היום (ו') כי תלמידי כיתות י"א וי"ב המתגוררים בעיר, יילמדו השבוע בבית הארחה "בית יציב" בבאר-שבע, שם הם גם ייבחנו בבחינת הבגרות בהיסטוריה.

 

ההחלטה לערוך את הבחינות בבאר-שבע התקבלה לאחר שמשרד החינוך נענה בחיוב לפניית יו"ר ועד הורי התיכון הכללי בשדרות, יוסי סויסה, שביקש לערוך את המבחנים הרחק מהעיר המופגזת.   

 

בעימות הקודם, במהלך תקופת בחינות הבגרות בקיץ שעבר, סרבו במשרד החינוך לאשר לקיים את הבחינות מחוץ לעיר, בנימוק שמדובר בעניין פרוצדורלי מורכב.

 

לדברי סויסה, מנהלת בית הספר התיכון הכללי פנתה אליו וביקשה את עזרתו. "במהלך השבוע היתה בחינת בגרות באנגלית. כל כמה דקות היתה התרעה של צבע אדום ובכל פעם הם הפסיקו את הבחינה. בשלב מסוים הגיע אמבולנס לבית הספר ואי אפשר היה לקיים במצב זה את הבחינה. המנהלת פנתה אלי ואמרה שצריך למצוא פתרון לבחינות הבגרות הבאות ושאי אפשר לקיים בצורה כזו מבחנים. פניתי אל מנהלת המחוז, עמירה חיים, ולשמחתי היא נענתה לבקשתנו".

 

במשרד החינוך אישרו כי הם נערכים להוצאת התלמידים לבחינות מחוץ לשדרות, בשל הירי המאסיבי בשבוע האחרון . עם זאת, לדברי סויסה לא מדובר בסוף פסוק: "בתחילת השבוע הבא יתכנס ועד ההורים היישובי כדי להחליט איך ממשיכים מכאן עם מערכת החינוך. לא מעט תלמידים עזבו את שדרות ויש קושי אובייקטיבי לקיים את הלימודים באופן רגיל. אנו נבקש לדון בכך".

 

במקביל, בבדיקה שערך אגף החינוך בשדרות התברר כי בתי הספר בעיר נותרו כמעט ריקים, כשרק 28% מהתלמידים הגיעו ללמוד. לגנים נשלחו 48% מהילדים הרשומים. אתמול נותרו כמחצית מתלמידי העיר בבית.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ויז'ואל/פוטוס
מבחן רחוק מהקסאם. אילוסטרציה
צילום: ויז'ואל/פוטוס
מומלצים