שתף קטע נבחר

מתלוננת שנייה נגד הרב "המטפל" שתקף מינית

צעירה שקראה ב-ynet על רב שביצע אונס ומעשים מגונים במישהי שבאה ל"תיקון" הגיעה לתחנת המשטרה והגישה תלונה דומה. "קראתי את הכתבה של המתלוננת באינטרנט והבנתי שזה בדיוק המקרה שלי", סיפרה. החשוד מכחיש כל קשר למעשים

שבוע לאחר שנעצר יהונתן באסה מעמנואל בחשד שהתחזה לרב "מטפל" וביצע מעשה אונס ומעשה מגונים בצעירה, הגיעה אתמול (ב') מתלוננת נוספת ליחידת ההונאה של מחוז מרכז ודיווחה על מקרה דומה.

 

המתלוננת, בשנות ה-20 לחייה, הגישה את התלונה לאחר שקראה על מעללי הרב בכתבה שפורסמה בשבוע שעבר ב-ynet. "קראתי את הכתבה של המתלוננת באינטרנט והבנתי שזה בדיוק המקרה שלי", סיפרה לחוקרים. אתמול התיר בית משפט השלום ברמלה התיר לפרסם את שמו של באסה, ובמשטרה מקווים שבעקבות כך אם ישנן נשים נוספות שנפלו לכאורה קורבן למעשיו - הן יבואו להתלונן.

 

הצעירה שהתלוננה אתמול במשטרה סיפרה כי לא היתה בטוחה שנפלה קורבן לאותו רב, שכן היתה בטוחה שהרב אליו הגיעה גר באלעד. המתלוננת, שאינה דתיה, אמרה לחוקרי יחידת ההונאה של מחוז מרכז כי הגיעה לרב "דרך מכרים, שיודעים שהם מלמד שיעורי תורה".

 

לדבריה, היא האמינה שתוכל להתייעץ עם הרב על בעיות אישיות שהיו לה בחיים. "הרב הבטיח לעשות לי תיקונים", סיפרה בעדות, אך בפועל מה שקרה - כמו עם המתלוננת הראשונה - הוא שהחשוד הסיע אותה במכוניתו וביצע בה מעשים מגונים. גם הפעם ביקש הרב כסף עבור "שירותי הדת" המיוחדים.

 

החשד: "מטפל" סדרתי

חוקרי יחידת ההונאה הבינו כי, ככל הנראה, מדובר בחשוד שביצע על פי החשד את המעשים באופן סדרתי. מפקד יחידת ההונאה, יורם סלקמן, אמר: "מעצרו של החשוד הוארך הבוקר (ב' - א.ס) בשלושה ימים. בעקבות הסרת צו הפרסום על שמו ותמונתו. אם

ישנן מתלוננות נוספות אנו קוראים להן להגיש תלונה. הכתבה ב-ynet הובילה למתלוננת השנייה, ששפכה אור רב על הפרשה".

 

פרקליטתו של החשוד, עו"ד קרן נהרי, מסרה בתגובה: "מרשי מכחיש כל קשר לעניין. מדובר באדם מכובד, איש משפחה ללא עבר פלילי. אני בטוחה שעד יום רביעי תתברר התלונה כתלונת סרק, ושהמתלוננות קשורות אחת לשנייה. נכון עשה בית המשפט שהאריך את המעצר ביומיים בלבד, ולא בשמונה ימים כבקשת המשטרה".


פורסם לראשונה 21/01/2008 20:08

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
"טיפול" מיוחד מאת הרב. ארכיון
צילום: חיים צח
עו"ד נהרי
צילום: עופר עמרם
מומלצים