שתף קטע נבחר

דיון חירום בכנסת על ביטול הפסיכומטרי בפברואר

בעקבות ההחלטה לבטל את הבחינות הפסיכומטריות שתוכננו להתקיים בחודש פברואר, החליט ח"כ מלכיאור לכנס את ועדת החינוך של הכנסת ביום רביעי. "ההחלטה לבטל את המבחנים בשל מחסור באולמות - בלתי מתקבלת על הדעת. יש למצוא את הפתרונות על מנת לקיים את המבחנים כסדרם"

יו"ר ועדת החינוך של הכנסת, ח"כ הרב מיכאל מלכיאור (עבודה-מימד), יכנס ביום רביעי דיון חירום בוועדה בנושא ההחלטה לדחות את מבחן הפסיכומטרי, שהיה אמור להתקיים באמצע חודש פברואר, לאפריל.

 

כפי שפורסם היום (ב') לראשונה ב-ynet, המרכז הארצי לבחינות ולהערכה הודיע כי בעקבות שביתת המרצים באוניברסיטאות, יבוטלו הבחינות הפסיכומטריות שתוכננו להתקיים בחודש פברואר, וייתכן שאף יבוטלו גם הבחינות האמורות להתקיים בחודש אפריל.

 

מלכיאור אמר: "על פניו, ההחלטה לבטל את המבחנים שתוכננו לפברואר בשל מחסור באולמות - בלתי מתקבלת על הדעת. יש למצוא את הפתרונות על מנת לקיים את המבחנים כסדרם. נראה שזו החלטה שרירותית, שתשפיע על גורלם וממונם של 9,300 נבחנים, שחלקם לפני גיוס ואחרי הצבא. הדחייה עלולה לגרום לכך שחלק גדול מהם, לא יוכל להיבחן כלל".

 

במקביל, פנה יו"ר סיעת האיחוד הלאומי-מפד"ל, ח"כ אורי אריאל, לשרת החינוך יולי תמיר בדרישה שתפעל להחזרת מועד פברואר לבחינות הפסיכומטריות. "צעירים אלה לומדים ומשקיעים את כל מרצם לקראת מועד מסוים, וכעת עליהם לנסות ולשמור על מתח לימודים זה זמן נוסף, כמו גם לחזור על החומר שוב ושוב. מעבר לכך לרבים מנערים אלה תוכניות אישיות למועד שלאחר הבחינה ואין כל הצדקה כי אנו נגרום לבטלם", אמר ח"כ אריאל.

 

גם ח"כ אופיר פינס (עבודה) קרא לקיים את המבחן במועדו. "אחרי שהפכו את הסטודנטים ואת תלמידי התיכון לקורבנות, פוגעים עכשיו גם בסטודנטים שבדרך. החלטת המרכז הארצי לבחינות והערכה היא דוגמה נוספת ליחס מזלזל מצד המדינה באלה ששואפים לקבל השכלה גבוהה איכותית, והיא רק תחריף את המשבר הקיים בהשכלה הגבוהה ממילא. לא הגיוני שכספם וזמנם של אלפי נבחנים יירד לטמיון, ושכל בעיה תיפתר על-ידי גלגולה לפתחם של הסטודנטים. אני קורא לשרת החינוך להתערב מיד במשבר ולוודא שהבחינה תתקיים במועדה".

 

בהכנת הידיעה השתתף אמנון מרנדה
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
דיון ביום רביעי. ח"כ מלכיאור
צילום: גיל יוחנן
מומלצים