שתף קטע נבחר

תביעה: מזרחי-טפחות גבה עמלות גבוהות מהמפורסם באתר

מדובר בבקשה לתביעה ייצוגית נגד הבנק, כשטענת התובע היא שנגבו ממנו ריביות על פיגורים במשכנתא הגבוהות מהתעריף שפירסם הבנק באתר שלו

בקשה לתביעה ייצוגית נגד בנק מזרחי טפחות בעילה של גביית יתר של עמלות, הוגשה היום (ג') לבית משפט השלום בתל אביב.

 

התובע, אברהם רדעי, נטל בשנת 2000 משכנתא ממזרחי טפחות, אותה החזיר בתשלומים חודשיים בהוראת קבע לחשבון העובר ושב שלו בבנק אוצר החייל. כשפיגר רדעי, מספר פעמים, במספר ימים בתשלום ההחזר החודשי, סירב בנק אוצר החייל להעביר את סכום ההשבה החודשי למשכנתא לבנק מזרחי טפחות. במקרים אלו, טוען רדעי, חייב אותו בנק מזרחי טפחות בעמלה בגין אי כיבוד שיק או הוראת קבע. כשלא עבר התשלום משכנתא פעם נוספת ברציפות התווספה עמלה של אי כיבוד חוזר ברציפות של הוראת קבע.

 

רדעי טוען, באמצעות עורכי הדין דורון רדעי וניצן גדות, כי תעריפי העמלות שנגבו ממנו בגין אי כיבוד או אי כיבוד חוזר היו גבוהים מן התעריפים המופיעים בתעריפון המלא של עמלות הבנק. על אי כיבוד חויב רדעי ב-80 שקל ועל אי כיבוד חוזר בסך של 100 שקל. התעריפים המופיעים באתר בנק מזרחי טפחות, נטען, קובעים כי גובה עמלות אלו יהיה 75 שקל. ניסיונות לבדוק נושא זה עם הבנק לא צלחו.

 

הבקשה מבקשת להגדיר כקבוצה ייצוגית את כל אלו שחויבו ביתר עבור עמלות אלו, נתונים שאינם בידי התובע אך הוא מעריכה כאלפי אנשים. טרם הוגש כתב הגנה מצד בנק מזרחי טפחות.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המזרחי טפחות. תביעה על עמלות
מומלצים