שתף קטע נבחר

הרעלת מזון באזור י-ם: 11 ילדים פונו לבתי חולים

הילדים הובהלו לבתי החולים הדסה עין כרם ושערי צדק, לאחר שסבלו משלשולים ומהקאות. חלקם לומדים בגן ילדים בבית שמש, וחלקם בגן בשכונת הר חומה בירושלים

11 ילדים מירושלים פונו הערב (יום ה') לבתי חולים, לאחר שסבלו מתסמינים של הרעלת מזון. מצבם של כל הילדים טוב. במשרד הבריאות בודקים אם הבעיה נעוצה במזון מקולקל שאכלו בשני גני ילדים. נציג משירות המזון נשלח לבית החולים הדסה עין כרם, שבו מאושפזים שישה ילדים. עוד חמישה אושפזו בבית החולים שערי צדק.

 

תחילה נמסר כי שישה ילדים בני ארבע עד שש טופלו בחדר המיון בהדסה עין-כרם, לאחר שנפגעו מהרעלת מזון, ככל הנראה ממזון מקולקל שקיבלו בגן הילדים "הדסים" בבית שמש.

 

אחר הצהריים הם הגיעו למרפאה של קופת חולים מאוחדת בעיר, כשהם סובלים משילשולים, הקאות, חולשה והתייבשות. הוריהם של הילדים אמרו כי הם חושדים שהרעלת המזון נגרמה מארוחת הצהריים שהוגשה בגן וכללה שניצל, פסטה וירקות.

  

דוד כהן, חובש בכיר במד"א ירושלים, סיפר ל-ynet: "הילדים הגיעו בערך ב-19:00 בערב למרפאה, שם הם קיבלו אינפוזיה, למניעת התייבשות כתוצאה מהשילשולים וההקאות וכדור נגד הקאות. פינינו אותם להדסה עין-כרם במצב קל עד בינוני".

 

במקרה אחר טיפלו הערב חובשי מד"א בילדה בת 4 תושבת אלון שבות שנפגעה גם היא מהרעלת מזון. ככל הידוע גם היא אכלה ממזון שסופק מאותה חברת קייטרינג שמספקת מזון לגן הילדים בבית-שמש. הילדה פונתה לבית החולים שערי-צדק בירושלים.  

 

מאוחר יותר הגיעו לבית החולים שערי-צדק בירושלים חמישה ילדים כבני חמש משכונת הר-חומה בעיר כשהם סובלים משלשולים והקאות. גם במקרה זה, נראה כי אכלו מזון מקולקל בגן. מצבם קל. במשרד הבריאות יבדקו בין השאר האם המזון סופק לשני הגנים בידי אותו ספק. ממשרד הבריאות נמסר כי התקבל דיווח על הרעלת מזון וכי לשכת הבריאות בירושלים בודקת את המקרה.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פונו לבית חולים. ארכיון
צילום: אמיר כהן
מומלצים