שתף קטע נבחר

פתח קיבל אחריות: "זו תגובה לפשעי ישראל"

דובר מטעם פתח טילפן לכתב ynet, ומסר שפעילי "פלוגות השיבה" ו"ספטמבר השחור" ביצעו את פיגוע הירי בשועפט, ולקחו נשק מאחד השוטרים: "נגיב על פשעי ישראל בעזה. הפיגועים הבאים בדרך"

פעילי פתח מ"פלוגות השיבה" ו"ספטמבר השחור" קיבלו אמש (יום ה') אחריות לפיגוע הירי בשועפט, שבו נהרג שוטר ישראלי ונפצעה בינוני-קשה שוטרת. דובר גדודי חללי אל-אקצה, הזרוע הצבאית של פתח, מסר כי "חברי החוליה שבו לבסיסם בשלום, ובידיהם נשק של אחד השוטרים".

 

דובר מטעם פתח אמר ל-ynet כי פעילי "ספטמבר השחור" ו"פלוגות השיבה" של הארגון הם שביצעו את הפיגוע. לדבריו, "זה המשך למדיניות החדשה של הארגון". כפי שדווח בשבוע שעבר בשיחה עם ynet, הארגון אינו מחוייב עוד לרגיעה עם ישראל וחוליות קטנות של הארגון שבו לפעול ברחבי הגדה כדי להתארגן לשורה של פיגועים בגדה ובתוך ישראל.

 

"זו ההוכחה שלנו כי איננו מחוייבים לרגיעה וכי איננו מתכוונים להמשיך ולמסור את הנשק וכי אנו מחויבים אך ורק להתנגדות לכיבוש הישראלי. הפיגועים הבאים בדרך, הבטחנו תגובה תוך כמה ימים וזוהי הפעולה הראשונה מתוך סידרה של פעולות".

  

הדובר סירב להתייחס להשלכות של הפיגוע על המשא ומתן המדיני, ואמר כי ארגונו מחויב כעת אך ורק "להגיב על פשעי ישראל ברצועה ועל חיסול פעילי הארגון בגדה". האחרון בהם הוא אחמד סנאכרה, מראשי גדודי חללי אל-אקצה באזור שכם, שחוסל בשבוע שעבר על-ידי צה"ל במחנה הפליטים בלאטה.


פורסם לראשונה 24/01/2008 23:27

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
חמושים פלסטינים
צילום: רויטרס
מומלצים