שתף קטע נבחר

אישום: התחזה לרב ואנס "כדי לעשות תיקון"

יונתן בסה נאשם כי התחזה לרב, העביר שיעורי תורה וייעץ לחוזרים בתשובה. באחד המקרים, כשפנתה אליו אשה בבקשה לייעוץ, הוא הגדיל לעשות וטען כי עליהם לקיים יחסי מין כדי לעשות "תיקון". בסה מואשם גם כי הוציא ממנה במרמה 74 אלף שקלים

כתב אישום הוגש הבוקר (יום ג') לבית המשפט המחוזי בתל-אביב נגד יונתן בסה, בן 38 מאריאל, בגין אונס וביצוע מעשה מגונה באשה שביקשה את עזרתו לאחר שהתחזה לרב.

 

לפי כתב האישום, בסה נהג להציג את עצמו כרב, למרות שמעולם לא הוסמך ככזה, ונהג להעביר שיעורי תורה ואף לייעץ בענייני חזרה בתשובה. במרס 2007 פנתה אליו אשה וביקשה שינחה וילווה אותה בהליך החזרה בתשובה. בפגישתם ביקש בסה כסף מהאשה לצורך "פדיון נפש" והורה לה להפסיק את פגישותיה עם הפסיכיאטרית שלה ולהפסיק ליטול תרופות פסיכיאטריות.

 

האשה הפסיקה ליטול את התרופות ונפגשה עם בסה פעם נוספת. בפגישה זו הוא סיפר לה שבגלגול הקודם הם היו בעל ואישה שעסקו בפריצות, וכעת עליהם לעשות "תיקון". האשה הביעה את מחאתה, אך בסה אמר בתגובה בכעס כי הוא עושה זאת בעקבות שיחה שניהל עם אלוהים ונישק אותה. בתגובה, ביקשה האשה להפסיק את הפגישה.

 

למרות זאת, השניים נפגשו פעם נוספת, הפעם במכוניתו של בסה. בפגישה הזאת כבר החל בסה לנשק את האשה ולחבק אותה ובהמשך הפשיטה ואנס אותה לקולות הבכי. בסוף המפגש הזהיר בסה את האשה שלא לספר על כך לאיש, משום שמדובר ב"תיקון" שלהם וכי אף אחד לא יבין על מה מדובר.

 

אישום נוסף נגד בסה הוא קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות לאחר שהורה לאשה להעביר לחשבונו סכומי כסף גדולים לאחר שסיפרה לו כי היא אמורה לקבל פיצויים בעקבות תאונה שעברה. בנוסף, הוא ביקש ממנה הלוואה של 12 אלף שקלים כ"חסד עליון למשפחה ענייה" וכאשר סירבה לתת לו את הכסף הוא הביע את מורת רוחו, בעקבותיה מסרה לו האשה את הכסף. בסך הכל, קיבל בסה מהאשה סכומים המסתכמים ב-74 אלף שקלים.

 

בסה מואשם גם בביצוע מעשה מגונה בכוח, באיומים ובקבלת דבר במרמה מאשה נוספת שביקשה להתייעץ עמו לאחר שחשבה כי הוא רב. במהלך הפגישה ביניהם הוא אמר לה כי היא צריכה לעשות "תיקון" משום שיש לה חטאים רבים.

 

השניים נפגשו בפארק הלאומי ברמת גן ובסה הורה לה לעצום את עיניה כדי שיוכל להעביר לה "אנרגיה" והורה לה להעביר לו 2,000 שקלים עבור פדיון נפש, אותם העבירה בארבעה תשלומים. בפגישה נוספת ביניהם ביצע בה לכאורה מעשה מגונה בכוח, לאחר שסיפר לה קיום יחסי מין עמו הם "תיקון".

 

עורכי דינו של בסה, בני וקרן נהרי, מסרו כי בסה מכחיש את כל האישומים המיוחסים לו וטוען כי לא ניהל כל מגעים מיניים עם המתלוננות.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי פי
התחזה לרב ואנס. ארכיון
צילום: איי פי
צילום: שאול גולן
בעצתו, הפסיקה הקורבן ליטול תרופות
צילום: שאול גולן
מומלצים