שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  מועצת הפיס תקצה 18 מיליון שקל לתרבות ואמנות

  בין יעדי התמיכה השנה: סיוע לאמנים במצוקה, הצלת אוצרות קולנוע לאומיים, העלאת ספרים לאינטרנט וחינוך לצפייה באופרה

  מועצת הפיס תקצה השנה סכום של 18 מיליון שקל לתמיכה באמנים, בגופים יוצרים ובאירועי תרבות ברחבי ישראל. התקציב יתמקד על פי החלטת הוועדות השונות במגוון נושאים. בתחום אמנויות הבמה תתוגבר התמיכה במופעי פרינג', מחול עצמאי ותיאטרוני ילדים וכן בפעילות לחינוך למוזיקה ולצפייה באופרה, בהזמנת יצירות ממלחינים צעירים לביצוע על ידי תזמורות מוכרות, בשימור מורשת המוזיקה היהודית, בעידוד העלאת מחזות קלאסיים ובעזרה ליוצרים בתחומים השונים המופיעים בחו"ל.

   

  בתחום הקולנוע והטלוויזיה החליטה הוועדה לתמוך בעידוד הפקות המקדמות דו קיום בחברה הישראלית, בקולנוע חברתי ובתמיכה בקולנוע ישראלי בחו"ל זאת לצד שימור והצלה של אוצרות קולנוע לאומיים הנמצאים בסכנת הכחדה ועידוד תסריטאים צעירים.

   

  בתחום האמנות החזותית יוענקו השנה אך ורק מענקי יצירה שינותבו לעבודה חדשה של האמן ובתחום הספרות והשירה החליטה הוועדה לתמוך ביצירת מועדוני קריאה בקהילה, בכתבי עת ספרותיים, ביצירות ביכורים ובהדפסות חוזרות של ספרות מופת. עוד הוחלט על סיוע להעלאת ספרים לקריאה באינטרנט.

   

  המועצה, שהוקמה לפני שבע שנים, במטרה לקדם יוצרים ויצירה על גווניה השונים בחברה הישראלית, השקיעה עד כה 110 מיליון שקל במאות מפעלי תרבות. השנה החליטה מועצת הפיס לפרסם שני מועדי הגשה לתמיכות שהראשון בהם, המיועד לסיוע מזורז בפרויקטים קטנים, יאפשר תמיכה של עד 25 אלף שקל במחציתה הראשונה של השנה. המועד השני יאפשר תמיכה של 25 אלף שקל ויותר לפרויקטים שמועד ביצועם המשוער תוך שנתיים ממועד אישור הבקשה.

   

  "מועצת הפיס חותרת להשפיע גם על מדיניות התרבות במדינת ישראל ותעשה ככל יכולתה לקדם נושא זה גם בשנת 2008", אומרת מנהלת המועצה אסתי דינור, ובכלל זה מונה בין היתר חיזוק פסטיבלים בתחומי האמנויות היזומים וממומנים על ידי הרשויות המקומיות, תמיכה בקרן סיוע לאמנים במצוקה ע"ש דודו דותן ובמיזם "מעבדתרבות" לפיתוח גופים יוצרים בפריפריה. המועצה מממנת במקביל גם את הכנס השנתי למדיניות תרבות.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  לאתר ההטבות
  מומלצים