שתף קטע נבחר

5 שנות מאסר לבן 76 שאנס ילדה בת 7

האיש טען לאורך משפטו שהתנהגותו נבעה מגילו המבוגר. בית המשפט המחוזי בתל-אביב דחה את הטענה, והסתפק במאסר של חמש שנים בפועל: "האיש השתמש בילדה כבובת מין לצורך סיפוק יצריו"

בית המשפט המחוזי בתל-אביב גזר הבוקר (יום ה') חמש שנות מאסר בפועל, שנתיים על תנאי ו-25 אלף שקל פיצויים על אהרון אלגבה בן 76, שהורשע באונס ילדה בת שבע ובביצוע מעשה מגונה.

 

אלגבה הורשע כי במאי 2005 הגיעו לביתו שתי ילדות על-פי הזמנתו ואז - תוך שהוא מנצל את האמון שרחשו כלפיו - ביקש מאחת הילדות לעזוב את המקום, נשכב על הספה, ביקש מהילדה השנייה לעסות את גופו, הפשיט אותה, ליטף אותה ואנס אותה.

 

בית-המשפט קבע כי שתי הילדות שמו מבטחן באלגבה והוא הפר את האמון כשביצע באחת מהן את המעשים החמורים "שתוצאותיהם בעתיד לא ניתנות לשיעור". האיש לא הביע צער על מעשיו ולא חרטה, "אלא התייחס את הילדה כאל שטן שפיתה אותו".

 

השופטים שלי טימן, תחיה שפירא ושרה ברוש כתבו בהחלטתם: "מדובר במי שהתנהג כאחד מעברייני המין הנקלים וביצע מעשים חמורים, מקוממים ומעוררי סלידה ושאט נפש בילדה קטנה כבת שבע שנים בלבד שלא חטאה. הוא ניצל את תמימותה והתייחסותה אליו כסבא טוב ומיטיב, ולמרות פער הגילים של למעלה מ-65 שנה, השתמש בה כבובת מין לצורך סיפוק יצריו".

 

השופטים מוסיפים כי אין להטיל את האשם להתנהגותו בגיל המבוגר, כפי שניסה לטעון במהלך המשפט, וקבעו כי לא הוכחה שום פגיעה מוחית אצלו שתגרום לו לבצע את המעשים וכי לא הוכחה הטענה כי התנהגותו האלימה היא פועל יוצא של גילו.

 

"הנאשם, והוא בלבד אחראי למעשיו. היותו אדם נורמטיבי שמעד, לא רק שאינה מהווה אלמנט משמעותי להקלה בעונשו, אלא אולי להיפך. מאדם נורמטיבי, מצופה כי ייטיב לעמוד מול יציריו ויימנע מהיגררות למעשים שלא ייעשו, תוך כניעה להם".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים