שתף קטע נבחר

"אל תתנו לראש הממשלה להמשיך לחגוג"

חיילי המילואים, המשפחות השכולות ותושבי הצפון מתכננים מפגן מחאה נגד ראש הממשלה מחוץ לדיון שייערך בכנסת במסקנות דו"ח ועדת וינוגרד. ההפגנה תיערך תחת הכותרת "תסתכלו לנו בעיניים". המארגנים הזמינו את שר הביטחון ברק לנאום באירוע

מטה המאבק המשותף של חיילי המילואים והמשפחות השכולות יצא ביום שני הקרוב בקמפיין חדש תחת הכותרת "תסתכלו לנו בעיניים", הקורא לראש הממשלה, אהוד אולמרט, להתפטר מתפקידו בעקבות מסקנות ועדת וינוגרד. במקביל, צפוי להיערך מול הכנסת מפגן מחאה בעת קיום דיון מיוחד במסקנות הוועדה.

 

הקמפיין החדש, שתוכנן "ליום שאחרי" מסקנות הוועדה, פונה לציבור בקריאה להשתתף במחאה שתיערך בירושלים. "אנו קוראים לכל מי שנמצא בביתו והרגיש שה'שמפניה' הזורמת היתה לשמן רותח על רגשותיו, שיבוא.

 

שיבוא ויקרא לראש הממשלה: אל תחגוג על חשבוננו, סבלנו די. שיבוא ויקרא לאהוד ברק: ראית פעם את הלבן בעיניים, בוא עכשיו ותראה אצלנו את הציפיה בעיניים, עמוד בהבטחתך. שיבוא ויקרא לחברי הכנסת: הביטו בעיניהם של הציבור ששלח אתכם, הביטו בעיניהם של אלה ששילמו את המחיר", נמסר ממטה המאבק. 

 

על פי התכנון, ביום שני יערכו אנשי מילואים, נציגי המשפחות השכולות, תושבי הצפון ועוד רבים מפגן מחאה בו יושק הקמפיין. המפגן ייערך במקביל לדיון המיוחד שייערך בכנסת, ויעסוק במסקנות ועדת וינוגרד. בדיון ישתתף גם ראש הממשלה, אהוד אולמרט.

 

לטענת חברי ארגוני המחאה, אסור לחברי הכנסת לאפשר לראש הממשלה להמשיך לכהן בתפקידו על רקע מחדלי המלחמה. "תסתכלו לנו בעיניים כשתרימו את היד בכנסת: העם כואב מדי, אל תתנו לראש הממשלה להמשיך ולחגוג", אמרו.

 

יוזמי המחאה קראו להנהגה להתעמת עמם ולשאת באחריות למעשיהם. "תסתכלו לנו בעיניים - לתושבי הצפון, לחיילי המילואים, למשפחות שאיבדו את יקיריהן, לכל אזרחי ישראל, לכל בית.

תסתכלו לנו בעיניים - אנחנו נצטרך לסמוך על המנהיגים שלנו בפעם הבאה כשיקראו לנו לשלוח את בנינו אל הדגל", אמרו.

 

מנהיגי המאבק הודיעו כי הזמינו את שר הביטחון, אהוד ברק, להשתתף באירוע. אתמול נפגש ברק עם שניים מנציגי המחאה, שאמרו לשר הביטחון  כי הם רואים בו חלק מהפתרון ולא חלק מהבעיה, ואף שבו והעלו את הדרישה שיפרוש לאלתר מהממשלה, כפי שהבטיח לאחר פרסום דו"ח הביניים של הוועדה. "לו היית במקומו של אולמרט, היית לוקח אחריות", אמרו.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הוזמן. ברק
צילום: איי אף פי
מומלצים