שתף קטע נבחר

קצין תלה כרוז: נירה על תושבי עזון אם ישליכו אבנים

תושבי הכפר עזון שליד קלקיליה גילו על בתיהם כרוזים של צה"ל שמזהירים כי אם לא ייפסקו ידויי האבנים מהכפר יחל הצבא לירות לעבר תושבים. בבדיקה התברר כי מדובר ביוזמה עצמאית של קצין. צה"ל יפתח בחקירה

בכפר עזון שליד קלקיליה נתלו אמש (חמישי) כרוזים בהם קורא צה"ל לתושבים להפסיק ליידות אבנים לעבר כוחות צה"ל, ולא - ירו החיילים לעבר תושבי הכפר ואף יסגרו עסקים במקום. בבדיקה שערך צה"ל התברר כי מדובר ביוזמה עצמאית של קצין, וכי הנושא ייבדק רק עם צאת השבת.

 

המקרה נחשף הבוקר, כשתושבי הכפר גילו כרוזים מטעם צה"ל שהודבקו במהלך הלילה על בתים ומסגדים במקום. בכרוזים נדרשים התושבים "לטפל" בילדי הכפר הנוהגים ליידות אבנים לעבר חיילי צה"ל הפועלים באזור.

 

"אנו דורשים מתושבי עזון להפסיק את ידויי האבנים ובקבוקי התבערה על ידי התושבים, ואם לא תפסיקו אנו נכנס לכפר, נתחיל לירות אש על התושבים ונסגור את העסקים. זוהי החלטתנו ואם לא תפסיקו את הפרות הסדר אתם תשאו באחריות", נכתב בכרוזים, שנחתמו על ידי "הקפטן ג'ו".

 

גורמים בצה"ל אמרו ל-ynet כי מבדיקת המקרה עולה שמדובר בהחלטה של קצין יחיד המשרת באזור לתלות מודעה אחת על מבנה בכפר. עם זאת, לטענת הגורמים מיד כשהתברר העניין הוסרה המודעה. עוד נמסר מצה"ל, כי חקירת המקרה תיפתח רק במוצאי השבת.

 

באזור הכפר ארעו לאחרונה תקריות בהן ידו פלסטינים אבנים ובקבוקי תבערה לעבר מכוניות ישראליות הנוסעות באזור, ואף לעבר כוחות צה"ל הפועלים בסביבה.

 

מוקדם יותר השבוע הסתיים מקרה אחר בו קצין נטל את החוק לידיו: בית המשפט הרשיע את סגן יעקב (קובי) גיגי, מפקד מחלקה מגדוד לביא שהוביל את חייליו למשימה בכפר דהריה שבדרום הר חברון, במהלכה חטפו נהג מונית פלסטיני.

 

גיגי הורשע  בבית הדין הצבאי ביפו, במסגרת עסקת טיעון, בחריגה מסמכות עד כדי סיכון חיים, בשימוש בלתי חוקי בנשק, בהתנהגות בלתי הולמת ובמסירת ידיעות כוזבות. במהלך הפעולה חטפו החיילים נהג מונית פלסטיני וכפתו אותו. לאחר מכן ירו באזרח והשאירו אותו פצוע בשטח, ולבסוף גם נחשפו שקרים בתחקיר המבצעי.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
חיילי צה"ל בקלקיליה. יוזמה עצמאית
צילום: איי אף פי
מומלצים