שתף קטע נבחר

בלעדי: חיילים חשפו את ישבנם מול פלסטינים

לידי ynet הגיע סרטון שבו תועדו חיילים מפשילים את מכנסיהם וחושפים את ישבנם בפני פלסטינים שהגיעו לעבד את אדמתם באזור חוות מעון. לדברי פלסטינים ופעילי שלום, החיילים ניסו להניס אותם מאדמתם. דובר צה"ל: "על פניו מדובר באירוע חריג וחמור, הסותר את רוח צה"ל. הנושא מתוחקר בפיקוד המרכז"

נתפסו עם המכנסיים למטה: חיילים שהגיעו לאזור חוות מעון באזור חברון הפשילו את מכנסיהם וחשפו את אחוריהם לעיני פלסטינים, כדי לגרום להם לעזוב אדמות מרעה באזור. כך טוענים היום (א') פלסטינים ופעילי שלום בינלאומיים. לידי ynet הגיע סרטון שבו תיעדו את המעשה ב-11 בינואר. לאחר שחשפו את אחוריהם, נופף אחד החיילים בסימן "וי" של ניצחון לעבר החקלאים הפלסטינים.

 

שון, פעיל בינלאומי שהיה עם רועי הצאן וגם צילם את הסרטון, אמר כי פעילי שלום ומתנדבים בינלאומיים מארגון נוצרים למען שלום ליוו פלסטינים באזור דרום הר חברון, כדי למנוע התנכלויות של מתנחלים מהמאחז הבלתי חוקי הסמוך ושל חיילים.

 

"זה היה בסביבות הצהריים, ליווינו רועי צאן מהכפר טובא לוואדי באזור, שכן המתנחלים תמיד מתנכלים לרועי הצאן ומיידיים אבנים לעברנו באופן קבוע", סיפר שון. "המתנחלים ביקשו מרועי הצאן להתפנות, למקום הגיעו חיילים שגם הם ביקשו לגרש את רועי הצאן משטח המרעה שלהם - ואז באמצע השיחה וללא כל סיבה החיילים הורידו בפני רועי הצאן ובפנינו את המכנסיים והראו לנו את האחוריים שלהם".

 

בסרטון שצילמו פעילי השלום, נראים שני חיילים מורידים את מכנסיהם, וחושפים את ישבנם. אחד החיילים הגדיל לעשות ונענע את אחוריו למול המצלמה. חייל שלישי נראה מתבונן מהצד על הנעשה.

 

שון אמר כי לאירוע המביך לא קדמה כל פרובוקציה מצד רועי הצאן, שלדבריו אינם מעזים להתעסק עם החיילים ועם המתנחלים. חקלאים פלסטינים המעבדים את אדמותיהם באזור, טוענים מזה זמן רב כי מתנחלים מחוות מעון מתנכלים להם. לא אחת נדרשים חיילים להפריד בין הצדדים. החקלאים הפלסטינים זוכים לסיוע מצד פעילי ארגוני זכויות אדם בינלאומיים, שאף הם התלוננו בעבר מספר פעמים על תקיפות מצד מתנחלים.

 

דובר צה"ל מסר בתגובה: "על פניו מדובר באירוע חריג וחמור, הסותר את רוח צה"ל, ערכיו והנורמות שצה"ל דורש מחייליו. הנושא מתוחקר בפיקוד המרכז".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אחד החיילים החושפים
באדיבות ארגון CPT
באדיבות ארגון CPT
אחד החיילים מנופף בסימן "וי"
באדיבות ארגון CPT
מומלצים