שתף קטע נבחר

הכרוז בעזון: כך נראה האיום של הקצין

תושבים בכפר שליד קליקליה חוששים כי קצין צה"ל, שתלה כרוז בערבית בכפר, יממש את איומו וירה לעברם אש חיה. בכרוז שהגיע לידי ynet, הכתוב בערבית עם שגיאות רבות, מאיים הקצין המכנה את עצמו קפטן ג'ו: "אם לא תפסיקו את הפרות הסדר ייכנס לכפר הקפטן ג'ו שיירה אש קטלנית"

פלסטינים בכפר עזון שבשומרון חוששים כי חיילי צה"ל, הפועלים בכפרם, יממשו את איומיהם ויירו לעברם אש חיה - אם ילדי הכפר יידו אבנים על החיילים ועל כלי-רכב ישראלים באזור.

 

שלשום (יום ו') פורסם ב-ynet כי קצין צה"ל תלה בכפר הסמוך לקלקיליה מודעה במספר מקומות, בעיקר סמוך למסגדים, בה הוא הזהיר את תושבי הכפר לפעול להפסקת יידוי האבנים. הקצין הזהיר כי אם הם לא יעשה כך - יירו החיילים לעבר תושבי הכפר ואף יסגרו עסקים במקום.

 

בכרוז שהגיע לידי ynet, הכתוב בערבית עם שגיאות רבות, מאיים הקצין החתום בשם קפטן ג'ו: "אנו דורשים מתושבי עזון להפסיק את יידויי האבנים ובקבוקי התבערה, ואם לא תפסיקו את הפרות הסדר, ייכנס לכפר הקפטן ג'ו שיירה אש קטלנית על התושבים, יעצור את הילדים ויסגור את החנויות. זו ההחלטה שקיבלנו. אם לא תפסיקו את הפרות הסדר, אתם תשאו באחריות. אזהרה, אזהרה. על החתום, הקפטן ג'ו".

 

יממה לאחר תליית הכרוז בכפר, אמרו כמה תושבים בעזון שהם חוששים שהדבר מעיד על כוונה אמיתית של החיילים. "מי מבטיח לנו מחר שלא יהיה ירי מטורף על תושבים, כי החיילים תמיד יוכלו לטעון שיידו עליהם אבנים", אמר פעיל מקומי בכפר. לדבריו, לאף אחד אין שליטה מלאה על הילדים, ו"גם החיילים הם לא מלאכים ולרוב זה הם שמתגרים בתושבים, ובעיקר בילדים".

 

תושב אחר הוסיף כי מעכשיו ההורים יחששו לשלוח את ילדיהם לבית הספר: "אני חושש שהצבא באמת מתכוון ליישם את האיום. אם תופסים מישהו, שיענישו אותו, שיעצרו אותו. אבל למה לפגוע בחפים מפשע? אני חושש שהחיילים רוצים לעשות מקרה כזה, לפגוע בתושבים כדי שהילדים ילמדו לקח. הילדים הם ילדים והחיילים אמורים להיות יותר אחראים".

 

גורמים בצה"ל אמרו כי מבדיקת המקרה עולה שמדובר בהחלטה של קצין יחיד המשרת באזור לתלות מודעה אחת על מבנה בכפר. עם זאת, לטענת הגורמים מיד כשהתברר העניין הוסרה המודעה.


פורסם לראשונה 02/02/2008 23:43

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים