שתף קטע נבחר

פינס: אולמרט מבצע מסע חתרנות בעבודה

ח"כ פינס סולד מהחלטת ברק להישאר בממשלה ותוקף את רה"מ: "שום ספין לא נחסך, אצלו הכל מותר - כולל הדלפת חומרים חסויים". עוד הוסיף: "מי שמפחד מביבי לעולם לא יגיע לשלטון". מנגד, השר בן אליעזר תומך: "צריך לייצב את הספינה המיטלטלת". מחוז הקיבוצים החליט: "הדו"ח קשה, אך אנו מגבים את ברק"

הודעתו של יו"ר מפלגת העבודה ושר הביטחון אהוד ברק הבוקר (א'), כי לא יפרוש מן הממשלה, הציתה מחדש את הוויכוח הפנימי בשורות השותפה הבכירה של קדימה בקואליציה. במהלך דיון שקיים מחוז הקיבוצים במפלגת העבודה על דו"ח וינוגרד, התבטאו ח"כ אופיר פינס והשר בנימין בן אליעזר, והציגו את עמדותיהם המנוגדות. בסופו של דבר, המחוז החליט לתמוך ביו"ר המפלגה.

 

''הבעיה האסטרטגית מספר אחת של ישראל היא המנהיגות", אמר פינס. "העוצמה של ישראל אינה נמדדת רק בטנקים ומטוסים. ה'ביחד' שלנו מתרסק. ציפיתי שברק ידבק בקוד המוסרי שכשנכשלים - הולכים. ציפיתי מברק לחולל שינוי.

 

"אם נמשיך לדשדש בממשלת אולמרט, זו תהיה התאבדות פוליטית של ממש. עד ישיבת המרכז הקרובה, אני מצפה שברק יבין שמצופה ממנו משהו אחר, להוביל. מי שמפחד מביבי, לעולם לא יגיע לשלטון. בשביל שלטון, מפלגה צריכה להאמין בעצמה ובמנהיגות".

 

פינס, שהתפטר לפני יותר משנה מתפקידו כשר הפנים, תקף בחריפות את אהוד אולמרט: "כל עוד רה''מ נושא בתפקיד, אי אפשר יהיה לתקן הליקויים, אלא רק להנציח אותם.

 

"אולמרט מיצה כל התרגילים בארסנל הפוליטי - ח''כים ושרים תוגמלו ביד רחבה ונדיבה לאורך כל התהליך ושום ספין לא נחסך. המכונה המשומנת שלו דרשה בעזות מצח התנצלויות. הכל מותר, כולל הדלפות של חומרים חסויים. הוא גם עשה בעבודה כבתוך שלו וביצע מסע חתרנות במפלגתנו". קצפו של פינס יצא בעקבות הדברים שפורסמו לראשונה ב-ynet עוד לפני פרסום הדו"ח, לפיהם בעת עדותו של אולמרט נשמעו בוועדה מחמאות לתפקודו במלחמה.

 

פואד: "להבטיח שהביטחון בידיים שלנו"

מנגד, שר התשתיות בן-אליעזר הדגיש את המניעים להישארות לצידו של אולמרט, גם לאחר מסקנות ועדת וינוגרד: ''צריך לייצב הספינה. יציבות שלטונית היא תנאי לייצוב המדינה, שהיא כמו ספינה מיטלטלת. מעניין אותי שיהיה מישהו ליד הגה הביטחון.

 

"המלחמה היתה אסון, אני לא סומך על אף אחד ורוצה להבטיח שהביטחון בידיים שלנו. אני שמח על החלטתו של ברק, אבל הוא רץ מתרגיל לתרגיל ויורים עליו מהבית", הוסיף בן אליעזר בביקורת על חבריו במפלגה שתוקפים את ההחלטה האחרונה.

 

בתום הדיון, ההתקבלה במחוז הקיבוצים הצעת ההחלטה לפיה "אנו רואים בדו''ח דו''ח קשה, אך תומכים בהחלטת ברק כדי ליצור יציבות שלטונית וכדי לטפל בביטחון, כלכלה וחברה. נבחר בבחירות כשדו''ח וינוגרד לנגד עינינו''.

 

הבוקר, בפתח ישיבת הממשלה, הסביר ברק את החלטתו ואמר: "אני יודע שיכול להיות שההחלטה הזו מצערת חלק מכם,

 ויכול להיות שהיא משמחת חלק מכם, אבל הבטחתי שאני אעשה מה שאני חושב שנכון למדינה. בעת הזאת, זה מה שטוב למדינה".

 

בהתייחסו להצהרה כי ידרוש מאולמרט להסיק מסקנות אישיות ובמקרה שלא - ידרוש את הקדמת הבחירות, אמר ברק: "אני זוכר היטב מה אמרתי בשדות ים, אך המצב היום אחר".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
"אולמרט עושה בעבודה כבתוך שלו". פינס
צילום: ניב קלדרון
"יורים על ברק מבית". בן אליעזר
צילום: גיל יוחנן
מומלצים