שתף קטע נבחר

הבוקר מתחדשים החיפושים אחר דנה בנט

היא נעלמה באוגוסט 2003, כשהיתה בת 18, בדרכה מעבודתה בטיילת בטבריה לבית דודה בעיר. המחוז הצפוני של המשטרה הקים צוות חקירה חדש, שבודק פרט מידע שטרם נבדק

משטרת מרחב העמקים תחדש הבוקר (יום ב') את החיפושים אחר הצעירה דנה בנט מטבריה, שנעדרת מאז 2003. המחוז הצפוני של המשטרה הקים לפני כמה חודשים צוות חקירה חדש בפרשה, בכדי לנסות להגיע לכיווני חקירה נוספים. הצוות החליט לבדוק פרט שנמצא בתיקי החקירה. מאות שוטרים, פרשים, כלבנים ומתנדבים יחלו הבוקר לערוך חיפושים באזור היישוב מגדל, למרות שבאזור בוצעו סריקות בעבר.

 

בראש צוות החקירה עומד רב-פקד בסאם משרקי, שהיה סגן מפקד משטרת טבריה בעת ההיעלמות ועקב מקרוב אחר הפרשה. זו אינה הפעם הראשונה שבה חודשו החיפושים אחריה.

 

לקראת חידוש החיפושים אמרה ויקי, אמהּ של דנה, ל-ynet כי היא מאמינה שבתה בחיים: "אני מאחלת למחפשים ולמשטרה שאולי הבוקר הזה יהיה בוקר מיוחד ונתבשר כי נמצא דבר מה שיוביל לדנה. באינטואיציה שלי, של אבא של דנה, של אחיה, ושל כל המשפחה המורחבת, דנה נמצאת בין החיים ואם היא שומעת אותי, שתדע שכולנו מחכים לה וכל כך רוצים שהיא תחזור אלינו. לא משנה מה קרה, תמיד נקבל אותה באהבה".  

 

בשבוע שעבר זומנה האם לישיבה של צוות החקירה המיוחד שהוקם: "אני יודעת שהם עושים הכל. היה שלב שביקשתי שיוסיפו בחיפושים, אך נאמר לי שמדינת ישראל היא אמנם קטנה אבל יש כל כך הרבה נעדרים וכל כך הרבה דברים שיש לטפל בהם, כך שאי אפשרם להמשיך לחפש אחר דנה בכל יום. עם זאת אני יודעת שבמישור המודיעיני הם לא נחו לרגע. ההיעלמות של דנה היא תעלומה מאוד גדולה, אף אחד לא יודע היכן היא, כך שכל מקום בו יחפשו בו יוכל בהחלט להוביל לקצה חוט".

  

דנה בנט נעדרת מאז אוגוסט 2003, אז היתה בת 18. היא נעלמה כשהיתה בדרכה מעבודתה במסעדה בטיילת טבריה לבית דודה שגר ברחוב בר כוכבא בעיר. היא עלתה על מונית שירות, וירדה ליד האיצטדיון, לא רחוק מביתה, ומאז נעלמו עקבותיה. החיפושים התמקדו תחילה במרחב שבין המושבה מגדל לכפר מרר. מאות שוטרים ומתנדבים חיפשו אחריה במשך ימים ארוכים, בסיוע מסוק משטרתי, פרשים ועשרות ג'יפים וטרקטורונים.

 

לאחר מכן חודשו החיפושים באזורים נוספים סביב טבריה. שלושה חודשים לפני היעלמה, עברה דנה ניתוח בראשה לטיפול בכלי דם, ונזקקה לטיפולים ולתרופות. משפחתה אף הציעה פרס כספי למי שיוביל למציאתה, אך עד היום - לא התגלה קצה חוט בפרשה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים