שתף קטע נבחר

עדי ראייה: המחבל השני נפצע בפיצוץ, ואז נורה

אשה נרצחה וכעשרה בני אדם נפצעו - אחד מהם באורח אנוש - בפיגוע בדימונה. מחקירה ראשונית עולה כי המחבל השני נפצע בפיגוע ולא הצליח להפעיל את חגורת הנפץ שהיתה על גופו. אזרחים שזיהו את חגורת הנפץ קראו לקצין משטרה שירה בו למוות

"פתחנו את רוכסן המעיל של המחבל השני - ואז ראינו את המטען. המחבל הזיז את הידיים. קראנו לשוטרים ואחרי כמה שניות שמענו ירייה". כך סיפר ל-ynet עו"ד משה מלכה, שמשרדו נמצא לא רחוק ממקום הפיגוע שאירע היום (ב') בדימונה. בפיגוע נרצחה אישה וכעשרה נפצעו - אחד באורח אנוש. בנוסף הגיעו לבית החולים סורוקה 20 נפגעי חרדה.

 

 

מחקירה ראשונית של המשטרה עולה כי סמוך לשעה 10:30 פוצץ את עצמו המחבל המתאבד הראשון. ככל הנראה המחבל השני, שתפקידו היה להתפוצץ כמה דקות לאחר מכן כאשר כוחות הביטחון נמצאים במקום, נפצע בפיגוע ולא הצליח להפעיל את חגורת הנפץ שהיתה על גופו. מפקד יחידת מגן, רב-פקד קובי מור, הוא זה שירה והרג את המחבל השני.

 

המשטרה חסמה לתנועה את האזור. כוחות משטרה הרחיקו את התושבים מהמקום מחשש למטענים נוספים. השר לביטחון פנים, אבי דיכטר, עידכן את ראש הממשלה, אהוד אולמרט, בפרטים הראשונים. השר שוחח עם מפכ"ל המשטרה, רב ניצב דודי כהן, שהמריא לזירת הפיגוע.

 

עו"ד מלכה סיפר כי לאחר שזוהה המחבל השני, אנשי הביטחון הרחיקו את האזרחים מהמקום. צוותי מד"א החליפו את האזרחים, שהעניקו לחלק מהפצועים טיפול ראשוני.

 

סולומון עמר, כונן אמבולנס שבמקרה היה במקום, שמע את הפיצוץ ורץ מיד לזירת הארוע. עמר סיפר ל-ynet: "הגעתי למקום תוך שניות. ראיתי כמה פצועים קשה מוטלים על הרצפה. התחלתי מיד לטפל בפצוע קשה ואז כשפתחתי את המעיל, ראיתי חגורת נפץ והבנתי שאני מטפל באחד המחבלים. התרחקתי והרחקתי את האנשים מהמקום והזעקתי מיד את כל הכוחות של מד"א. היתה לנו בעיה לטפל בפצועים בתחילה, משום ששני המחבלים שכבו שם ופחדנו שהמטען יתפוצץ לידנו".

 

רפי זרח, מנהל חנות לתשמישי קדושה במרכז המסחרי, הוסיף: "ישבתי בחנות ושמעתי את הפיצוץ - רחוק ממני 30 מטר ממקום הפיגוע. חשבנו בהתחלה אולי זה ניסיון חיסול של עבריין - לא חשבתי שזה פיגוע חבלני. ההדף של הפיצוץ הגיע עד לפתח החנות שלי. מרחוק ראיתי הרוג מוטל על הכביש. היו צעקות רבות, אנשים החלו לצעוק ולרעוד. כוחות הביטחון שהגיעו למקום החלו לפנות אותנו מהחנות - אמרו שיש סיכוי לעוד פיגוע ושיכול להיות שמחבל עדיין מסתובב במקום".

 

בעל חנות צעצועים במרכז המסחרי סיפר: "הייתי בחנות ולפתע שמעתי פיצוץ עז. ראיתי את המחבל על הרצפה. היתה היסטריה מוחלטת. ראינו שיש עוד מחבל שרוע על הרצפה באזור וראיתי את השוטרים פתחו את המעיל שלו וצעקו לכולם להתרחק מהמקום בגלל שיש עליו חגורת נפץ".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
זירת הפיגוע בדימונה
צילום: יונת אטלס
פצועה מהפיגוע בסורוקה
צילום: הרצל יוסף
מפת הפיגוע
ymap
מומלצים