שתף קטע נבחר

לא לוקח סיכון: מרכנתיל מייקר הריבית על האשראי

בנק ישראל לא העלה את הריבית, אבל במרכנתיל החליטו לייקר את פרמיית הסיכון על האשראי לחלק מלקוחות הבנק בשיעור של 0.7%. הבנק בתגובה: מדובר בהתאמה לכלל המערכת

כשלושה שבועות לאחר שהעלה תעריפים בשורת עמלות, מייקר בנק מרכנתיל גם ריביות שהוא גובה מלקוחותיו על אשראי. זאת, למרות שנגיד בנק ישראל הותיר בשבוע שעבר את הריבית על כנה.

 

בעקבות זאת, מתחילת פברואר עלתה למעשה הריבית ללקוחות מרכנתיל שלוקחים אשראי מהבנק. מדובר בפרמיית סיכון שגובה הבנק בחלק מהחשבונות העסקיים, הפרטיים, המסחריים וגם מלקוחות בעלי חשבון עו"ש.

 

כאמור, הריבית הבסיסית שגובה הבנק לא תשתנה, אלא רק פרמיית הסיכון לחלק מלקוחות הבנק. פרמיית הסיכון ללקוחות עסקיים פרטיים ומסחריים תעלה ב-0.7%, ופרמיית הסיכון ללקוחות מקבלי משכורת תעלה ב0.35%. מהבנק נמסר, כי ללקוחות פרטיים ממגזרים בעלי הטבות (סטודנטים, חיילים וכד') לא יהיה שינוי בפרמיית הסיכון.

 

עוד נמסר מהבנק, כי "במסגרת בחינה שוטפת של פעילות הבנק העלה הבנק את תוספת הסיכון לחלק מפלחי האוכלוסייה לצורך התאמה לכלל המערכת הבנקאית. בנק מרכנתיל לא העלה את פרמיית הסיכון כאשר זו התבצעה על-ידי שאר הבנקים לפני מספר חודשים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים